Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 4290
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zbierali pieniądze nielegalnie, zostali zatrzymani

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 września 2015, 8:40
Aktualizacja: 8:42
Autor: SM
Fot. Archiwum
Jeleniogórscy miejscy strażnicy udali się na ulicę Ogińskiego, gdzie wg zgłoszenia dwie podejrzanie wyglądające osoby zbierają pieniądze na cele charytatywne. Okazało się, że nie mają do tego prawa.

- Do zdarzenia doszło w czwartek (10.09) w okolicy sklepu „Jubilat”. Na miejscu strażnicy zastali kobietę (45 l.) oraz mężczyznę (65 l.) z Jeleniej Góry, którzy oświadczyli, że zbierają pieniądze na leczenie 7- letniego dziecka. Poinformowali również jaką firmę reprezentują i okazali identyfikatory – informuje rzecznik jeleniogórskich strażników Artur Wilimek.

- Funkcjonariusze skontaktowali się z kierownikiem firmy widniejącej na dokumentach. Otrzymali informację, że zarówno kobieta jak i mężczyzna od dwóch lat nie współpracują z tą firmą i dokumenty, którymi się posługują nie są ważne – mówi rzecznik.

Strażnicy sprawdzili dokładnie identyfikatory pod kątem ich autentyczności. W trakcie kontroli okazało się, że niektóre dane na nich zawarte zostały dopisane lub poprawione. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnego upoważnienia do zbiórki pieniędzy. W związku z tym kobieta i mężczyzna zostali przewiezieni do komisariatu policji i przekazani do dalszych czynności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group