Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7691
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zbierali pieniądze nielegalnie, zostali zatrzymani

Sobota, 12 września 2015, 8:40
Aktualizacja: 8:42
Autor: SM
Jelenia Góra: Zbierali pieniądze nielegalnie, zostali zatrzymani
Fot. Archiwum
Jeleniogórscy miejscy strażnicy udali się na ulicę Ogińskiego, gdzie wg zgłoszenia dwie podejrzanie wyglądające osoby zbierają pieniądze na cele charytatywne. Okazało się, że nie mają do tego prawa.

- Do zdarzenia doszło w czwartek (10.09) w okolicy sklepu „Jubilat”. Na miejscu strażnicy zastali kobietę (45 l.) oraz mężczyznę (65 l.) z Jeleniej Góry, którzy oświadczyli, że zbierają pieniądze na leczenie 7- letniego dziecka. Poinformowali również jaką firmę reprezentują i okazali identyfikatory – informuje rzecznik jeleniogórskich strażników Artur Wilimek.

- Funkcjonariusze skontaktowali się z kierownikiem firmy widniejącej na dokumentach. Otrzymali informację, że zarówno kobieta jak i mężczyzna od dwóch lat nie współpracują z tą firmą i dokumenty, którymi się posługują nie są ważne – mówi rzecznik.

Strażnicy sprawdzili dokładnie identyfikatory pod kątem ich autentyczności. W trakcie kontroli okazało się, że niektóre dane na nich zawarte zostały dopisane lub poprawione. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnego upoważnienia do zbiórki pieniędzy. W związku z tym kobieta i mężczyzna zostali przewiezieni do komisariatu policji i przekazani do dalszych czynności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group