Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6246
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zbierali kasztany i żołędzie, by pomóc zwierzakom

Piątek, 18 października 2019, 9:57
Aktualizacja: Niedziela, 20 października 2019, 11:39
Autor: Manu
Jelenia Góra: Zbierali kasztany i żołędzie, by pomóc zwierzakom
Fot. BM
W październiku w jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza podczas akcji charytatywnej “Żołędzie i kasztany dziką zwierzynę wspieramy”, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Lwówek Śląski, uczniowie zebrali dziesiątki kilogramów żołędzi i kasztanów dla zwierząt leśnych. Swoje zbiory przekazali do najbliższego leśnictwa w Siedlęcinie.

Najbardziej aktywna grupa dzieci z SP nr 7 uczestniczyła w spotkaniu z leśniczym z Siedlęcina Pawłem Sondajem, reprezentujący Nadleśnictwo Lwówek Śląski. Tematem przewodnim spotkania była jesienna szata lasu, przygotowanie zwierząt do zimy oraz zachowanie bezpieczeństwa podczas leśnych wypraw.

Gratuluję uczniom ducha walki i imponującej ilości zebranych “dębowych owoców”. Wszystko po to, by zimą, kiedy trudno o pokarm, dzikie zwierzęta nie szukały pożywienia na polach – mówi Paweł Sondaj.

Leśniczy z Siedlęcina przedstawił również charakterystykę swojego zawodu: tłumaczył, na czym polega praca leśniczego, czym się zajmuje na co dzień, z kim współpracuje. Aktywność uczniów była rozwijana opowieściami z lasu, współpracą w parach (quiz i krzyżówka), jednak najbardziej - możliwością opowiadania ciekawych zdarzeń przeżytych przez nich w lesie (spotkanie z sarnami, znalezienie mrowiska, napotkane zagrożenia – śmieci, pułapki na zwierzynę).

Twoja reakcja na artykuł?

11
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group