Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6040
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zbierają pieniądze na zagospodarowanie stawu

Wiadomości: Janowice Wielkie
Środa, 9 grudnia 2015, 8:29
Aktualizacja: 8:32
Autor: Angela
Fot. Archiwum Organizatora
Grupa Odnowy Wsi Janowice Wielkie i Fundacja Przystanek Dobrych Myśli zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zagospodarowanie stawu, który znajduje się przy terenie rekreacyjnym Zielona Dolina. Społecznicy chcą m.in. uporządkować brzeg, posiać trawę, zrobić przepust i ogrodzenie. Zbiórka została zorganizowana w serwisie crowdfundingowym Polak Potrafi.

Zbiórka jest kontynuacją szerszego projektu, związanego z oczyszczeniem stawu. Dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź, która przekazała na ten cel dotację w wysokości 70 tys. zł już w listopadzie rozpoczęto prace. - W ramach inicjatywy usunięty zostanie muł i przybrzeżne szuwary, a także wyrównane będą brzegi. W ten sposób nie tylko wieś zyska nowe, estetycznie wyglądające miejsce wypoczynku, ale przede wszystkim uratowane zostaną cenne gatunki ptaków i płazów, zamieszkujących staw i jego okolice. Zgodnie bowiem z zapisami inwentaryzacji przyrodniczej, wykonanej w tym roku, bez ingerencji staw za kilka, kilkanaście lat stanie się lądem, a gatunki związane z wodą będą musiały szukać innego siedliska. Termin prac wybrany został nieprzypadkowo. To czas kiedy ptactwo ma możliwość odlotu i znalezienia nowych miejsc bytowania, a płazy – nowych miejsc, w których w stanie hibernacji spokojnie przetrwają zimę – informują organizatorzy.
Wspomagając projekt finansowo można w zamian otrzymać atrakcyjne nagrody. Ich wartość waha się od 10 do 450 zł.

- Można m.in. pójść do teatru z sekretarzem gminy, poćwiczyć nordic walking z wójtem, napić się piwa w Browarze Miedzianka, czy pobiec w kolejnej edycji Biegu Janowickiego. Na darczyńców czekają również unikatowe pamiątki z Janowic Wielkich, a także możliwość wyrycia imienia darczyńcy na specjalnych tabliczkach, które umieszczone będą na pomoście przy stawie. Ale to nie cały katalog. Każdy ma szansę znaleźć tu coś dla siebie. Trzeba tylko zarejestrować się na portalu Polak Potrafi i już można wybierać.

Lista nagród nie jest zamknięta. Możliwe, że będą pojawiały się nowe, warto więc zaglądać na stronę projektu. W przypadku, gdy ktoś chciałby wesprzeć inicjatywę, ale będzie miał problemy z rejestracją czy z poruszaniem się po stronie Polak Potrafi może napisać do organizatorów na adres: fundacja.pdm@gmail.com . - Zapraszamy do wspierania inicjatywy – zachęcają organizatorzy.

Link do projektu to : https://polakpotrafi.pl/projekt/co-piszczy-w-stawie

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~wydoićKGHM 9-12-2015 9:53
KGHM dobry na wszystko i staw oczyści, i biednym dzieciom pomoże, piłkarzom da zarobić no i oczywiście też działaczom PISu . Tymczasem cena miedzi spada , rating długu idzie w dół , cena akcji pikuje, ale co tam zabawa trwa na całego. Tymczasem za dwa lata będzie jak w górnictwie węglowym , koniunktura się skończyła i trzeba kopalnie likwidować a górników na bruk.
~hi 9-12-2015 10:29
zamiast zajmować się jakimś bajorem lepiej zbierajcie kasę i ratujcie zapomniany zamek Bolczów ,zwłaszcza droga i oznakowanie jest fatalne.a to jest prawdziwy skarb dla Janowic mogący przyciągnąć tysiące turystów, porównywalny do Chojnika.
~walus4 9-12-2015 10:46
Co to jest oczyszczenie stawu pomoc biednym dzieciom w porównaniu do inwestycji KGHM w kopalnie w Chile, około 14 miliardów zł.Pieniądze w większości stracone.Czy ktoś poniósł za odpowiedzialność.Tak jak zawsze nie ma winnego.Mam nadzieję, że ta sprawa choć trudna zostanie wyjaśniona.Odnośnie akcji na giełdzie jeśli ktoś zna temat to wie dlaczego tak się dzieje.Solą w oku jest pozycja Polski w wydobyciu i przeróbce miedzi.Wesołych Świąt.
~gluś 9-12-2015 13:57
super że komuś się chce zrobić coś dla swojej małej ojczyzny i dla innych
~Pieta 9-12-2015 16:17
Walus czy Cie z kopalni zwolnili ze piszesz takie gluopoty
~walus4 9-12-2015 18:21
Pieta nie pracowałem w kopalni .Głupoty to piszesz TY.Radzę poczytać i pooglądać mądre i uczciwe stacje telewizyjne, tylko nie TVN bo tam g.....o się dowiesz.Radzę wyłączyć telewizję a włączyć myślenie.Z ścieków prorządowych dowiesz się tylko to co oni chcą byś wiedział.Jak dobrze poszukasz to znajdziesz o wiele więcej o przekrętach.Udanych poszukiwań.
~Karkonosze 14-12-2015 10:04
Bardzo fajna inicjatywa. Widać, że Gmina Janowice Wielkie prężnie działa pewnie dzięki ludziom tam pracującym. Tylko przyklasnąć. Wesołych Świąt wszystkim pracownikom Gminy... Pozdrawiamy z Karkonoszy
~Karkonosze 14-12-2015 10:31
Bardzo fajna inicjatywa. Widać, że Gmina Janowice Wielkie prężnie działa pewnie dzięki ludziom tam pracującym. Tylko przyklasnąć. Wesołych Świąt wszystkim pracownikom Gminy... Pozdrawiamy z Karkonoszy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group