Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 3761
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Eindhoven: Zawodnik Just Swim Jelenia Góra mistrzem Europy!

Środa, 11 września 2013, 14:23
Aktualizacja: Czwartek, 12 września 2013, 21:15
Autor: MDvR
Eindhoven: Zawodnik Just Swim Jelenia Góra mistrzem Europy!
Fot. użyczone
W dniach 1–6 września odbyły się w holenderskim Eindhoven 14. Mistrzostwa Europy w pływaniu w kategorii Masters. Andrzej Waszkewicz – zawodnik MUKP Just Swim Jelenia Góra reprezentujący nasze miasto wywalczył złoty medal i mistrzostwo Europy w swojej kategorii wiekowej w konkurencji 50m stylem motylkowym (0:25’20) oraz srebrny medal na dystansie 50m stylem dowolnym z czasem 0:23’82.

- To wynik ciężkiej i rzetelnej pracy Andrzeja – mówi Marcin Binasiewicz, trener MUKP Just Swim Jelenia Góra, którego założenia na co dzień realizuje zawodnik - Rewelacyjne zwycięstwo tym bardziej cenne, że ustanawiające nowy rekord Polski w pływaniu w kategorii Masters (stary rekord, który wynosił 26.32 został poprawiony aż o 1,12s.) Jednocześnie Andrzej poprawił rekord życiowy o 1.66s. Również w drugiej konkurencji w której startował, zajął drugie miejsce i osiągając czas 0:23’82” pobił kolejny rekord Polski o 0:45s. Bardzo nas cieszy postawa Andrzeja, gdyż jego praca i zaangażowanie – co ostatecznie przekłada się na świetne wyniki wskazują kierunek działań innym zawodnikom naszego klubu. To motywujące nie tylko dla młodych zawodników, ale również dla Mastersów, których ekipa stale się powiększa – z uśmiechem kończy szkoleniowiec.

- MUKP Just Swim Jelenia Góra działa na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 11 prowadząc szerokie spektrum zajęć pływackich dla dzieci i młodzieży począwszy od nauki aż po sport niezależnie od wieku (od 4-latków po osoby dorosłe). Organizujemy także obozy letnie i zimowe – opowiada prezes MUKP Just Swim Jelenia Góra Szymon Kurowski Ludzie tego potrzebują. Coraz więcej osób z dumą nosi koszulki z hasłem „Pływam bo lubię”. Aktualnie zrzeszamy ponad 300 osób aktywnie uczestniczących w zajęciach. To niezły wynik jak na trzy sezony pracy - podsumowuje prezes Kurowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
602
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group