Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11099
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zawiła na prezydenta? – „Tak, jeśli dostanę poparcie”

Czwartek, 2 września 2010, 12:49
Aktualizacja: Środa, 15 września 2010, 10:12
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zawiła na prezydenta? – „Tak, jeśli dostanę poparcie”
Fot. TEJO
Poseł Platformy Obywatelskiej i dyrektor Książnicy Karkonoskiej stanie do wyborów na prezydenta Jeleniej Góry, jeśli poprą go mieszkańcy i jego partia. Od tych dwóch czynników Marcin Zawiła uzależnia start w jesiennych wyborach samorządowych.

Stosowne oświadczenie Marcin Zawiła wygłosił dziś podczas konferencji prasowej w siedzibie PO. – Tak. Zamierzam ubiegać się o poparcie własnej partii i mieszkańców miasta. Jeśli je uzyskam, wystartuję – zapowiedział. – Jeśli nie, będę popierał innego kandydata Platformy Obywatelskiej – dodał.

Poseł zaznaczył też, że w środowisku lokalnej PO jest kilka osób, które mogą wystartować jesienią w starciu o fotel szefa miasta. Nazwisk nie podał, powiedział jednak, że to dobrze, jeśli partia ma takie zaplecze, bo można dokonać wyboru między kilkoma kandydatami.

Marcin Zawiła był już prezydentem Jeleniej Góry, pierwszym szefem miasta wybranym przez radę wyłonioną w demokratycznym głosowaniu w 1990 roku. Odszedł ze stanowiska trzy lata później, ponieważ został posłem z ramienia ówczesnej Unii Demokratycznej podczas przedterminowych wyborów do Parlamentu RP.

Polityk PO jest trzecią osobą, które zadeklarowała chęć udziału w jesiennych wyborach. Wcześniej uczynili to Robert Prystrom ze Wspólnego Miasta oraz Sylwester Urbański z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (191)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group