Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3690
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zatrzymany za usiłowanie rozboju i kradzieże

Poniedziałek, 8 czerwca 2020, 14:10
Aktualizacja: Wtorek, 9 czerwca 2020, 6:30
Autor: 112
Jelenia Góra: Zatrzymany za usiłowanie rozboju i kradzieże
Fot. Archiwum Policji
Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 34–letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego, podejrzanego o usiłowanie rozboju, kradzież i kradzieże z włamaniem.

Mężczyzna zamaskowany na twarzy chustą 12 maja wyrwał idącej ulicą kobiecie torebkę. Jego łupem padły pieniądze, telefon komórkowy, dokumenty oraz karta płatnicza. Ponadto okazało się, że skradzioną kartą posłużył się i trzykrotnie z konta pokrzywdzonej wypłacił pieniądze. Łączne straty kobieta oszacowała na blisko 1800 zł.

Kolejnego przestępstwa 34-latek dopuścił się 28 maja na jednym z jeleniogórskich cmentarzy. Próbował wyrwać przebywającej tam jeleniogórzance torebkę, przewrócił ją na ziemię, jednak zamierzonego celu nie uzyskał, gdyż został spłoszony. W tym przypadku również twarz zasłonił chustą.

Pokrzywdzone o przestępstwach powiadomiły Policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 34-latka jako podejrzewanego o te przestępstwa.

Podejrzanemu za popełnione czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Twoja reakcja na artykuł?

6
50%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
17%
Złości
3
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group