Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7088
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zatrzymani za wyłudzenie pieniędzy od zagranicznych firm

Środa, 27 kwietnia 2016, 14:48
Aktualizacja: 14:50
Autor: 112
Region: Zatrzymani za wyłudzenie pieniędzy od zagranicznych firm
Fot. Archiwum
Kara pozbawienia wolności do ośmiu lat grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o szereg oszustw na szkodę obywateli Holandii i Rumuni. Pokrzywdzeni wpłacili na rachunek oszustów zaliczki na zakup sprzętu budowlanego, które następnie ulokowali w wirtualnej walucie bitcoin. Wstępne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 200 tysięcy złotych.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 29 lat.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie zatrzymali 26-latka w placówce bankowej, natomiast jego kolega kiedy zorientował się, że jest poszukiwany zaczął się ukrywać. Został on jednak zatrzymany tego samego dnia kilka godzin później na jednej ze stacji paliw przez policjantów Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze. Policjanci ustalili, że 29-latek instruował swojego kolegę co do dalszych czynności, a także dostarczał mu dokumenty.

- Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy i niewykluczone są dalsze zatrzymania osób, które mogły brać udział w tym nielegalnym procederze. 29-latek został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a jego kolega został objęty dozorem policyjnym – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group