Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 3342
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zatrzymani za serię kradzieży i włamań

Niedziela, 20 listopada 2016, 7:45
Autor: 112
Region: Zatrzymani za serię kradzieży i włamań
Fot. Archiwum
Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 19–40 lat w związku z serią kradzieży i włamań. Jeden z zatrzymanych – 40–latek podejrzany jest o zmuszanie pozostałych do popełniania przestępstw oraz o groźby karalne. Cała trójka została już tymczasowo aresztowana.

Mężczyźni od stycznia do listopada dopuścili się co najmniej 19. przestępstw przeciwko mieniu w Jeleniej Górze, Piechowicach, Karpaczu i okolicach. Zatrzymani włamywali się i okradali mieszkania, domy, pomieszczenia gospodarcze, garaże, samochody. Wykorzystywali nieobecność właścicieli lub ich nieuwagę. Ich łupem padły elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, srebrna zastawa i inne przedmioty wartościowe. Straty pokrzywdzonych wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- Policjanci ustalili, że kradzieżami i włamaniami zajmowali się 19-latek i 26-latek, a trzeci zatrzymany był ich szefem i zmuszał ich do popełniania tych czynów. Policjanci jednego z nich zatrzymali w trakcie kontroli drogowej, a w jego aucie znaleźli część przedmiotów pochodzących z włamań do domów w Jeleniej Górze – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Jeleniogórzanie trafili do policyjnego aresztu. Za kradzieże i włamania grozi im do 10. lat pozbawienia wolności. Cała trójka została już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group