Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6211
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zatrzymani za kradzież drewna z lasu

Czwartek, 28 marca 2019, 9:25
Aktualizacja: 20:04
Autor: 112
Jelenia Góra: Zatrzymani za kradzież drewna z lasu
Fot. Archiwum Policji
Policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze wspólnie ze strażnikami leśnymi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 33 lata podejrzanych o kradzież drewna z lasu. Dodatkowo 33–latek odpowie za posiadanie narkotyków, a kierowca – jeżeli badanie krwi to potwierdzi – odpowie za kierowanie pojazdem pod ich wpływem.

26 marca br. około godziny 19.45 funkcjonariusze uzyskali informację, że w lesie w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki doszło do kradzieży drewna, którą ujawnili strażnicy leśni. Mężczyźni, którzy dopuścili się tego czynu poruszali się pojazdem marki Fiat Ducato, za którym ruszyli strażnicy leśni.

Policjanci wskazany pojazd zauważyli na ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze. Auto jechało w kierunku Wojanowa. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Kierowca jednak nie reagował, tylko przyspieszył i jechał całą szerokością drogi. W pewnym momencie w Dąbrowicy kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w skarpę. Pasażer pozostał w pojeździe, a kierowca próbował uciekać pieszo. Obydwaj zostali zatrzymani. Kierowcą okazał się 27-letni mieszkaniec Kowar, a pasażer to 33-letni mieszkaniec jednej z podkowarskich miejscowości. Mężczyźni byli bardzo zdenerwowani, agresywni. Okazało się, ze pasażer w kieszeni bluzy, w pudełku po papierosach, posiadał amfetaminę. Zachowanie kierowcy wskazywało, że mógł on kierować pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do badań – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

W samochodzie funkcjonariusze znaleźli skradzione drewno, którego wartość strażnicy leśni wstępnie oszacowali na 3000 zł. Okazało się również, że pojazd którym się poruszali nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

18
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
6%
Smuci
0
0%
Złości
13
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group