Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5580
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zatrzymani z zakazami

Poniedziałek, 18 listopada 2013, 9:13
Aktualizacja: 10:10
Autor: Angela
Motocyklistę z Kostrzycy i kierowcę hondy ze Szklarskiej Poręby zatrzymali w sobotę (16.11) jeleniogórscy strażnicy miejscy i policjanci. Obaj mężczyźni mieli zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Grozi im do trzech lat więzienia.

O godz. 1.30 patrol straży miejskiej zatrzymał do kontroli 20-letniego kierowcę hondy, który mimo zakazu beztrosko wjechał na Plac Ratuszowy. Kierowca został zatrzymany, bo złamał zakaz wjazdu na plac i poruszał się z dużą prędkością.

- Kiedy strażnik poprosił o dokumenty kierujący oświadczył, że nie ma przy sobie prawa jazdy i podał fałszywe dane – relacjonuje Artur Wilimek, rzecznik Straży miejskiej w Jeleniej Górze. - Potwierdził je jeden z pasażerów. Na miejsce wezwano patrol policji celem potwierdzenia danych osobowych i sprawdzenia kierującego pod kątem posiadania uprawnień do kierowania pojazdami. Okazało się, że taka osoba nie figuruje w bazie danych. Po kilkunastu minutach kierujący przyznał się do podania fałszywych danych i podał prawdziwe. Fałszywe dane to nie jedyna rzecz, którą miał na sumieniu. Po sprawdzeniu okazało się, że ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu. Wobec powyższego został przekazany patrolowi policji, która prowadzi dalsze czynności. Pasażera, który potwierdzał fałszywe dane strażnicy miejscy ukarali mandatem karnym w wysokości 500 zł – dodaje Artur Wilimek.

Tego samego dnia po godz. 17.00 na ul. 1 Maja w Kowarach w ręce policji wpadł motocyklista jadący z zakazem. Tym razem kierowcy byli trzeźwi, ale za złamanie zakazu sądowego Kodeks karny przewiduje do trzech lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group