Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6037
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zatrzymane w kadrze z perfekcją

Wtorek, 8 września 2009, 8:00
Aktualizacja: 8:00
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Zatrzymane w kadrze z perfekcją
Fot. Tadeusz Biłozor
„Zatrzymane w obiektywie” to tytuł kolejnej już wystawy fotograficznej Tadeusza Biłozora, od tego roku prezesa Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, cenionego fotografika pejzażysty i detalisty, którą od poniedziałku można podziwiać w galerii „HALL” Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu.

W poniedziałkowe popołudnie do ODK przybyli miłośnicy fotografii, przyjaciele Tadeusza, członkowie JTF-u, Zbigniew Cybulski i Małgorzata Dołowska z zarządu Fotoklubu Rzeczpospolitej, oraz rodzina twórcy. Powód: wernisaż wystawy, na którą składają się fotografie wykonane przez autora na ostatnich kilku plenerach w Polsce.

Obrazy pokazują krajobrazy i detale z tych plenerów. Nacechowane są dużym realizmem, dbałością o szczegóły i precyzją. Trafiają się też fotografie przetworzone w edytorach cyfrowych, po które autor sięga coraz częściej ,coraz śmielej stosując ich nieograniczone możliwości wirtualnej techniki.

Tadeusz Biłozor od lat młodzieńczych interesuje się fotografią. Od 1987 roku jest członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego gdzie pełnił różne funkcje. Praktycznie bez niego nie byłoby dziś najważniejszego regionalnego konkursu fotograficznego „Jelenia Góra i Jeleniogórzanie”.

Sam wystawiał swoje fotografie na 36 wystawach indywidualnych i uczestniczył w 250 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Członek Ogólnopolskiej Grupy Twórczej „ART.-FOTO”. Od 1998 członek Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, od roku 2001 należy do Grupy Twórczej euroregionu „NYSA”.

Odznaczony srebrnym i złotym medalem Kapituły Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców za swoje osiągnięcia fotograficzne. Otwarcie wystawy zaszczycili swoją obecnością członkowie zarządu Wystawa przepięknych fotografii, którą będzie można oglądać w galerii ‘HALL” we wrześniu i październiku jest niewątpliwie warta obejrzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group