Zalogowanych: 12

Jelenia Góra: Zastal lepszy

Wtorek, 5 grudnia 2006, 0:00
Autor: JK
Młodzieżowe drużyny Sudetów nie sprostały swoim rówieśnikom z Zastalu Zielona Góra i konsekwentnie przegrały swoje niedzielne mecze.

Pojedynek juniorów rozpoczął się po myśli Sudetów. Na minutę przed końcem I kwarty prowadzili oni 16:11 ale mimo to przegrali tę część gry 16:17. Później goście osiągnęli kilkupunktową przewagę, którą kontrolowali aż do połowy ostatniej kwarty.

Wtedy to podopieczni Artura Czekańskiego, po rzucie Michała Kozaka zmniejszyli straty do 66:68. Jednak później punktowali zielonogórzanie. Na minutę przed końcową syreną wyszli na prowadzenie 79:68 i stało się jasne, że wywiozą z Jeleniej Góry dwa punkty za zwycięstwo.

O ile juniorzy zaprezentowali się nieźle, o tyle mecz ich młodszych kolegów można określić jednym słowem: pogrom. Młodzicy Sudetów nie mieli szans, rywale z każdą minuta powiększali przewagę i zasłużenie wygrali 130:18.
Juniorzy: KS Sudety Jelenia Góra – Zastal I Zielona Góra 77:84 (16:17, 12:20, 22:22, 27:25)

Punkty dla Sudetów: Wojciech Klimek 27, Sebastian Pruszczak 20, Michał Kozak, Krzysztof Studniarek po 8, Mateusz Wolski 7, Kamil Chrustowski 6, Robert Marciniszyn 1.
Młodzicy: KS Sudety Jelenia Góra – Zastal Zielona Góra 18:130 (11:28, 2:27, 3:38, 2:37)
Punkty dla Sudetów: Mateusz Prystrom 9, Oskar Świstek 4, Bartek Wierzbicki, Bartek Nadolski po 2, Kacper Stateczyński 1.