Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 4492
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zasłużeni dla Jeleniej Góry odebrali statuetki

Niedziela, 8 grudnia 2013, 9:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 grudnia 2013, 8:29
Autor: Angela
Jelenia Góra: Zasłużeni dla Jeleniej Góry odebrali statuetki
Fot. Angela
Siedem tytułów „Zasłużony dla Jeleniej Góry” oraz jedną Nagrodę Miasta Jeleniej Góry wręczono wczoraj (7.12) podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Uroczystość odbyła się w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej.

Sesję, która przybrała postać wielkiej gali, otworzył przewodniczący rady Leszek Wrotniewski. Poprowadzili ją natomiast - jak zawsze z dużą dawka dobrego humoru - Jadwiga i Tadeusz Kutowie, aktorzy Teatru Naszego z Michałowic.

- Jak się kocha, to co się lubi, to nie trzeba chodzić do pracy – mówił Tadeusz Kuta witając przybyłych i zapowiadając pierwszy utwór „Miej marzenia” w wykonaniu Jadwigi Kuty.

Laudację na temat pierwszego „Zasłużonego dla Jeleniej Góry” – Klubu Sportowego Karkonosze - wygłosił Janusz Wojtas. Nagrodę, którą przyznano Klubowi w rocznicę 60-lecia istnienia, wręczył Leszek Wrotniewski.

Kolejną odznaczoną była Maria Suchecka, wieloletnia dziennikarka, poetka, założycielka stowarzyszenia poetyckiego „W Cieniu Lipy Czarnoleskiej”. O jej miłości do ludzi mówiła radna Anna Ragiel, a statuetkę wręczył jej Ireneusz Łojek.

- Słuchając tych pięknych słów miałam wrażenie, że one mnie nie dotyczą, ale dziękuję wszystkim tym, który dopatrzyli się ich w mojej działalności – mówiła ze wzruszeniem Maria Suchecka.

Kolejną laudację dla odznaczonego Józefa Kusiaka odczytał Wojciech Chadży. - Józef Kusiak, prezydent Jeleniej Góry dwóch kadencji i wiceprezydent jednej kadencji, to osoba niezwykle pracowita i pełna profesjonalizmu – mówił Wojciech Chadży. - Ta nagroda będzie dla mnie motywacją do dalszej, jeszcze cięższej pracy na rzecz Jeleniej Góry – powiedział Józef Kusiak odbierając statuetkę.

Krzysztof Mróz czytając laudację dla Henryka Gradkowskiego, rektora Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, mówił o jego służbie dla języka polskiego i o wielkim oddaniu młodzieży.

Szereg zasług odznaczonego Stanisława Dziedzica odczytała radna Grażyna Pawlukiewicz – Rehlis. - Pan Stanisław należy do tych ludzi, który całe życie rozpędzają się i napędzają się swoimi działaniami, by nie zauważyć nawet, że są już na emeryturze – mówiła radna. Swoją statuetkę Stanisław Dziedzic dedykował wszystkim, z którymi pracował i pracuje, a szczególnie Związkowi Emerytów, Rencistów i Inwalidów, którego obecnie jest prezesem.

Dla kolejnego uhonorowanego Ryszarda Jędreckiego, ratownika Karkonoskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, laudację odczytał radny Miłosz Sajnog. - Góry zna lepiej niż własną kieszeń, bo przez ponad 20 tysięcy godzin sprowadzał z nich zabłąkanych i zagubionych ratując im życie – mówił M. Sajnog. - Mam nadzieję, że zdążę się jeszcze za to odznaczenie odpłacić swoją pracą – stwierdził uhonorowany Ryszard Jędrecki, któremu na sali towarzyszyli m.in. koledzy goprowacy.

Wśród nagrodzonych nie zabrakło również przedstawiciela przedsiębiorców. Dla Marka Szopińskiego, prezesa Zrzeszenia Handlu i Usług laudację odczytała radna Danuta Wójcik. - Dla takich chwil warto żyć – mówił Marek Szopiński, który zadedykował statuetkę pionierom Jeleniej Góry, a szczególnie swoim rodzicom.

Jako ostatni tego wieczoru na scenie pojawił się nagrodzony statuetką „Nagroda Miasta Jeleniej Góry” – Henryk Chemicz, dla którego laudacje oczytał Jerzy Pleskot, a nagrodę wręczył Leszek Wrotniewski.
- To piłkarz i ciężarowiec, który swoje życie poświęcił dyscyplinie, która nie przyniesie mu sławy i pieniędzy - szkoleniu dzieci i młodzieży w łucznictwie – mówił Jerzy Pleskot. – Ale liczne sukcesy i medale jego wychowanków o pewnej ręce celnych oczach są jego największą sławą – dodał. - Dziękuję za docenienie mojej 50–letniej pracy z młodzieżą. Postaram się jeszcze tyle dla niej zrobić, ile tylko będę mógł – dziękował Henryk Chemicz.

Całość zakończył program artystyczny w wykonaniu małżeństwa Kutów oraz uroczysty poczęstunek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
852
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group