Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7686
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zaskakująca premiera „Trzynastki”

Środa, 19 października 2016, 7:59
Autor: Org
Jelenia Góra: Zaskakująca premiera „Trzynastki”
Fot. Użyczone/Archiwum Szkoły
Dzień Edukacji Narodowej obchodzono uroczyście w każdej szkole. Również w jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 13 nie mogło być inaczej. Placówka ta nosi imię Komisji Edukacji Narodowej i z tego względu dzień ten jest świętem szkoły.

Życzenia wszystkim pracownikom złożyli: zastępcapPrezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miasta Jeleniej Góry Anna Ragiel i prezes Zarządu Oddziału ZNP w Jelenie Górze Sylwia Gac- Sufleta.

Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klas drugich pod kierunkiem wychowawców: i M. Wiśniewskiej, E. Zawistowskiej i J. Kotlińskiej. Piękne wiersze, które z niezwykłą lekkością i szczerością deklamowały dzieci, a także wesołe i odrobinę przekorne piosenki sprawiły, że w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia.

W dniu święta szkoły w poczet uczniów przyjęto pierwszaków, ubranych w chusty z logo szkoły - prezent powitalny otrzymany w pierwszym dniu roku szkolnego. Zanim jednak zaproszeni goście wraz z dyrekcją dokonali aktu pasowania, dzieci musiały popisać się wiedzą. Wejścia w mury szkoły pilnował bowiem wymagający profesor, w rolę którego wcielił się Gabriel Hołysz z klasy 3a. Jego gra aktorska zrobiła na widzach wielkie wrażenie. Przygotowane przez panie H. Figas i I. Skop pierwszaki spisały się dzielnie prezentując talenty wokalne, recytatorskie, grając na instrumentach, więc po pasowaniu otrzymały dyplomy i tuby wypełnione drobnymi upominkami, które ufundowała Rada Rodziców. Fakt obecności rodziców i bliskich dodał rangi tej uroczystości.

Na zakończenie imprezy wszystkich zebranych zaskoczono głośnym i radosnym premierowym wykonaniem piosenki „Trzynastka”. Już pierwsze takty sprawiły, że zaproszeni goście pytali o szczegóły. Po premierze dyrektorka szkoły Barbara Marszałek-Szurek dziękując za spełnienie jej marzenia, przedstawiła autorki szkolnej piosenki – tekst napisała Aneta Lipińska, wychowawca świetlicy, a muzykę ułożyła Pani Renata Kryńska – nauczycielka muzyki. Najważniejsze jednak, że premiera ta wspaniale zintegrowała całą społeczność szkolną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group