Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 8005
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kamienna Góra: Zarzuty dla monterów

Piątek, 28 sierpnia 2020, 9:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 11:06
Autor: WAC
Kamienna Góra: Zarzuty dla monterów
Fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze prowadzi postępowanie mające wyjaśnić okoliczności wybuchu gazu, do jakiego doszło 24 sierpnia w jednym z budynków przy ul. Piastowskiej w Kamiennej Górze. 12 – letnia dziewczynka, która ucierpiała w wyniku eksplozji, walczy o życie w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim.

Zarzuty w tej sprawie usłyszeli Bogusław J. i Włodzimierz J. - pracownicy spółki gazowniczej, którzy w dniu zdarzenia mieli zamontować gazomierze we wszystkich mieszkaniach w bloku, w którym doszło do wybuchu. Ustalono, że mężczyźni przystąpili do wykonywania prac nie sprawdzając, czy instalacja doprowadzająca gaz do poszczególnych mieszkań została zamknięta, a także, że nie przeprowadzili próby szczelności instalacji gazowej. Monterzy nie zareagowali również we właściwy sposób na przekazywane przez mieszkańców budynku sygnały o wyczuwalnym silnym zapachu gazu.

W sprawie przeprowadzono, z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchano część świadków oraz zabezpieczono dokumentację związaną z wykonywanymi w budynku pracami. Włodzimierz J. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. 27 sierpnia Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Drugi z podejrzanych, Bogusław J. nie przyznał się do sprawstwa zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Również wobec niego został skierowany do sądu wniosek o tymczasowy areszt.

Twoja reakcja na artykuł?

4
19%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
4
19%
Smuci
1
5%
Złości
12
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
900
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group