Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3629
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zarząd PO w sprawie obniżki czynszów – komunikat

Czwartek, 12 grudnia 2013, 9:29
Aktualizacja: 9:35
Autor: Komunikat
Zarząd Platformy Obywatelskiej w Jeleniej Górze, w związku z licznymi interwencjami ze strony mieszkańców, a dotyczącymi, wprowadzonych Zarządzeniem Prezydenta podwyżek zasad naliczania czynszu za lokale komunalne, celem ochrony najuboższych i przeciętnie zarabiających, dla których każde dodatkowe obciążenia stanowią poważny problem, skierował do Klubu Radnych PO projekt uchwały zmieniający zasady gospodarowania zasobem mieszkaniowym.

Powyższy projekt zakłada m.in: rozszerzenie zakresu ulg, wyłączenie w 2014 r. ograniczenia powierzchni mieszkania, dla którego przyznawana jest ulga dochodowa.

Zaproponowana zmiana ma na celu złagodzenie skutków wprowadzonej podwyżki,
szczególnie dla rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 1870 zł oraz pozwoli na spokojne uregulowanie do końca 2014 r. spraw związanych z ewentualną zamianą, wykupem mieszkania itp. tak, by szczególnie osoby starsze, samotne, nie były zobowiązane do dokonania tego jeszcze w 2013r. przed nadchodzącymi świętami.

Liczymy na niezwłoczne przeanalizowanie naszych propozycji ze strony Klubu Radnych PO jak i Prezydenta, określenie możliwości wprowadzenia dalszych zmian, oraz możliwie szybkie wprowadzenie ich w życie. Ze strony Zarządu sprawę prowadzi kolega Leszek Wrotniewski.

Przewodniczący Zarządu PO Hubert Papaj

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
221
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group