Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2918
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zarząd dróg i mostów nie będzie już zakładem budżetowym

Czwartek, 31 grudnia 2015, 7:20
Aktualizacja: 8:07
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Zarząd dróg i mostów nie będzie już zakładem budżetowym
Fot. Archiwum
Od 1 stycznia 2016 roku Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze nie będzie już zakładem budżetowym, ale jednostką budżetową. Czy coś się zmieni dla 20 pracowników MZDiM i mieszkańców?

- Dla naszych pracowników nic się nie zmieni, bo uchwałą rady miejskiej automatycznie stają się oni pracownikami nowo utworzonej jednostki budżetowej o takiej samej nazwie – odpowiada Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Nic nie zmieni się również dla mieszkańców. W dalszym ciągu będziemy się bowiem zajmować tym, czym zajmujemy się teraz. Jedyna różnica będzie taka, że jako jednostka budżetowa będziemy mieli swój budżet, a miasto będzie przyznawało nam dotacje, z których będziemy musieli się rozliczyć. Po zmianach to my będziemy płacić za wykonane inwestycje drogowe, ale oczywiście pieniędzmi miasta – dodaje Cz. Wandzel.

Pierwsza dotacja, na tzw. utrzymanie roczne, w tym przede wszystkim na płace, już została przyznana MZDiM. W nowo uchwalonym budżecie na rok 2016 zapisano na ten cel 1 mln 400 tys. zł.

Co ważne, nie zmieni także siedziba MZDiM, która mieści się przy ul. Ptasiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group