Środa, 8 lipca
Imieniny: Elżbiety, Eugeniusza
Czytających: 4665
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zarząd dróg i mostów nie będzie już zakładem budżetowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 31 grudnia 2015, 7:20
Aktualizacja: 8:07
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum
Od 1 stycznia 2016 roku Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze nie będzie już zakładem budżetowym, ale jednostką budżetową. Czy coś się zmieni dla 20 pracowników MZDiM i mieszkańców?

- Dla naszych pracowników nic się nie zmieni, bo uchwałą rady miejskiej automatycznie stają się oni pracownikami nowo utworzonej jednostki budżetowej o takiej samej nazwie – odpowiada Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Nic nie zmieni się również dla mieszkańców. W dalszym ciągu będziemy się bowiem zajmować tym, czym zajmujemy się teraz. Jedyna różnica będzie taka, że jako jednostka budżetowa będziemy mieli swój budżet, a miasto będzie przyznawało nam dotacje, z których będziemy musieli się rozliczyć. Po zmianach to my będziemy płacić za wykonane inwestycje drogowe, ale oczywiście pieniędzmi miasta – dodaje Cz. Wandzel.

Pierwsza dotacja, na tzw. utrzymanie roczne, w tym przede wszystkim na płace, już została przyznana MZDiM. W nowo uchwalonym budżecie na rok 2016 zapisano na ten cel 1 mln 400 tys. zł.

Co ważne, nie zmieni także siedziba MZDiM, która mieści się przy ul. Ptasiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~AEG 31-12-2015 8:11
Super nic się nie zmieni bardzo optymistyczne rozpoczęcie nowego roku mieszkańcy aż szaleją z zachwytu
~Anoniminus 31-12-2015 8:24
A jak będziemy mieli swój własny budżet, to zaoszczędzimy na drogach wykonywanych na podstawie przetargów w opcji "najniższa cena" a oszczędności oczywiście wykorzystamy na płace i nagrody. I oto chodziło. Brawo za skuteczność p. Wandzel. No i chwała Zarządowi miasta. A co na to słynna Rada?
~ 31-12-2015 9:15
Dobrze że nic się nie zmieni. Tęsknilibyśmy bardzo za Kółkiem Rolniczym z Siedlęcina...
~ 31-12-2015 9:57
Nie trudno wstepnie wyliczyc ile z budzetu wychodzi srednia pensja tym dwudziestu pracownikom. W przelozeniu na ich "ogrom pracy" i porownujac z jakoscia drug,ulic i w polowie zrujnowanych mostow, daje obraz zycia tych maslanych paczkow. Slimaczace sie remonty ulic, podparte kolkami konstrukcje mostow, jak trwaly,tak trwac beda, np chyba ze ktorys z mostow w koncu wyladuje w rzece wraz z jadacym ciezkim autobusem. PIS, jak zwykle zajety rujnowaniem demokracji nie widzi ze taki wrzod wciaz nastawiony jest na pazerne branie pensji za nic.
~rencista 31-12-2015 10:04
nastapila zmiana nazwy miejski zaklag robot drogowych na miejski zaklad rozkopywania drrog, to tylko zmiana pieczatkli.
~ddddjjjdddj 1-01-2016 11:06
Najgorsza wiadomość to taka, że nic się nie zmieni. Dlaczego wszystkie kompromitacje dyrektora i jego zastępcy nie powodują koniecznych zmian. Jak można w XXIw. planować budowę obwodnicy 1-pasmowej?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group