Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2193
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zaproszenie na Karkonoski Orszak Trzech Króli

Czwartek, 5 stycznia 2017, 10:56
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2017, 12:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zaproszenie na Karkonoski Orszak Trzech Króli
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz szósty ulicami Jeleniej Góry przejdzie Karkonoski Orszak Trzech Króli organizowany przez Publiczne Katolickie Gimnazjum u św. Pankracego. Będzie to okazja do wspólnych modlitw, kolędowania i integracji.

Orszak wyruszy ok. godz. 13:00 spod Bazyliki Mniejszej i przejdzie ulicami: Plac Kościelny – Boczna – Plac Ratuszowy – Jasna – Grodzka – Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Plac Niepodległości – Bankowa – Szkolna – Plac Ratuszowy. Jest to równoznaczne z zamknięciem tych ulic dla ruchu, więc kierowcy proszeni są o cierpliwość, wyrozumiałość i wybieranie ewentualnych alternatywnych dróg.

Aby zaprosić mieszkańców i władze miasta uczniowie gimnazjum udali się do Ratusza, aby poprzez kolędę zachęcić prezydenta i radę miejską do współudziału w podążaniu za Gwiazdą. - Świętujemy tajemnicę wcielenia i ten czas od Bożego Narodzenia do Niedzieli Chrztu Pańskiego – w centrum jest Chrystus, który się objawia całemu światu. Dlatego w liturgii przeżywamy pokłon mędrców nazywany w tradycji ludowej Świętem Trzech Króli, jednakże pełna nazwa dnia 6 stycznia to Uroczystość Objawienia Pańskiego – wyjaśnił ks. Mariusz Majewski. W Jeleniej Górze to Plac Ratuszowy stanie się Betlejem, do którego będą podążać wierni.

W orszaku weźmie też udział diabeł, który z pewnością będzie kusił władze miasta do złego, ale jak nam zdradził, zostanie pokonany przez boską siłę na jednej ze stacji. Podczas wizyty w Ratuszu stał z boku i nie był w stanie przebić się przez miłość i pokój. - Warto wziąć udział w orszaku, żeby pokazać, że to święto jest dla nas ważne, że jesteśmy wierzący – powiedziała Apolonia Ulanecka, uczennica gimnazjum. - W ten sposób chcemy śpiewająco zaprosić władze miasta i wszystkich mieszkańców na Orszak Trzech Króli. Po bardzo smutnych wydarzeniach w naszym mieście chcemy, żeby ten orszak był ukojeniem żalu i bólu, który wielu z nas w sercach nosi po stracie dwóch młodych osób, które były znane również naszej młodzieży – powiedziała Joanna Łazur, nauczycielka języka niemieckiego w Publicznym Katolickim Gimnazjum w Jeleniej Górze.

Podczas Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli zbierane będą środki na doposażenie sal lekcyjnych prowadzonego przez Stowarzyszenie – Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze. Organizatorzy namawiają też do przybycia w przebraniach, a podpowiedzi można znaleźć na stronie orszak.org

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group