Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2346
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zapomniał o chorym, bo poszedł w cug

Środa, 12 maja 2010, 8:36
Aktualizacja: 8:36
Autor: TEJO
Opiekun niepełnosprawnego mężczyzny wpadł w alkoholowy ciąg i zamknął swojego podopiecznego na klucz nie dając mu przez kilka dni leków, jedzenia ani picia. Skrajnie wycieńczonego 59–latka uratowali policjanci.

W miniony poniedziałek dyżurny KMP w Jeleniej Górze otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące niepełnosprawnego mężczyzny. Był zamknięty na klucz w mieszkaniu i nie było z nim żadnego kontaktu. Klucz do mieszkania posiadała zgłaszająca, gdyż jej syn miał doglądać chorego. Tymczasem od dwóch tygodni był w ciągu alkoholowym.

– Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres, byli wstrząśnięci. Na łóżku leżał chory, 59-letni mężczyzna, który nie mógł się poruszać. Był brudny, głodny i nie otrzymywał żadnych leków. Mężczyzna był skrajnie wyczerpany. Został przewieziony do szpitala – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

O sytuacji jeleniogórzanina powiadomiono pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ci mają zapewnić choremu umieszczenie w odpowiedniej placówce opiekuńczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group