Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4943
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zapłoną znicze

Piątek, 27 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 października 2006, 16:35
Autor: Daria
Jelenia Góra: Zapłoną znicze
Fot. Daria
Coraz bliżej Wszystkich Świętych. Na cmentarzach trwają porządki. Częściej będą kursowały autobusy w kierunku nekropolii.

Wiele osób już dziś postanowiło zadbać o porządek na grobach nie zwlekając z tym do ostatniej chwili. Tak zrobiła pani Genowefa, która już od kilku lat porządkuje groby na kilka dni przed świętem.
– Korzystam ze słonecznej pogody i wcześniej zabrałam się za porządki na grobie moich najbliższych. Poza tym o groby powinno się dbać regularnie a nie tylko przy okazji świąt – powiedziała nam pani Genowefa.

Wiele jest grobów, na których nigdy nie palą się znicze są zarośnięte i zaniedbane. Na szczęście są ludzie, którzy widząc takie zaniedbane mogiły, zapalają na nich znicz.

Koniec października to także gorący okres dla handlowców. Już teraz można zaobserwować liczne osoby, które pod bramami cmentarzy sprzedają znicze, gałązki świerkowe czy kwiaty.
Ceny chryzantem nie zmieniły się w porównaniu do ubiegłego roku. Najtańsze kosztują w hipermarketach 2 złote. Za bardziej okazałe zapłacić trzeba od 8 do 11 złotych. Podrożały za to znicze i wkłady parafinowe.

Nie sposób nie wspomnieć o innej stronie zbliżającego się święta. Nie brakuje złodziei, którzy okradają przyozdobione wcześniej groby a potem swoje łupy sprzedają 1 listopada. Policjanci przestrzegają przed kupnem wyjątkowo tanich kwiatów lub nadpalonych zniczy sprzedawanych przed nekropoliami.
Stróże prawa ostrzegają także przed złodziejami kieszonkowymi, dla których tłumy na cmentarzach to okazja do łatwych kradzieży.
Nekropolie będą patrolowane przez patrole ubrane po cywilnemu.

<b> Autobusy na Wszystkich Świętych </b>
Linia nr 1 - autobusy kursują wg rozkładu jazdy obowiązującego w niedziele i święta. W Jeleniej Górze, na odcinku Podchorążych – Orzeszkowej, w godz. 11:00 - 15:30 będą kursowały dodatkowe dwa autobusy.
Linia nr 12 - autobusy będą kursowały wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze.
Linia nr 15 - na odcinku Michałowice - Piechowice autobusy będą kursowały wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty.
Linia nr 16 - w godz. 11:00 - 15:30 będzie kursował jeden autobus wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty.

Linia sezonowa: „Zabobrze - Nowy Cmentarz” - od godz. 8:00 do godz. 18:00 wahadłowo będzie kursowało 6 autobusów o dużej pojemności ze średnią częstotliwością co 10 minut - odjazd sterowany przez pracowników Nadzoru Ruchu.
Trasa przejazdu:
Kiepury - Bacewicz - Ogińskiego - „Rondo” Różyckiego - Drzymały - Osiedle Robotnicze - Podwale - Bankowa - Matejki - Sudecka „Nowy Cmentarz” - Czarnoleska (pętla).

Autobusy pozostałych linii - w dniu 01.11.2006 r. kursują zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

<b> W autobusach będzie prowadzona wzmożona kontrola biletowa.</b>
Wejście do autobusu linii sezonowej po okazaniu uprawnienia do przejazdu bezpłatnego, biletu miesięcznego, skasowaniu biletu jednorazowego bądź po zakupieniu biletu u kierowcy.
Autobus linii sezonowej nie zatrzymuje się na przystankach "Sudecka Koszary" i "Sudecka Działki".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group