Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 7037
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zaparkował na pasach bo... były odśnieżone

Środa, 27 lutego 2013, 10:55
Aktualizacja: 11:10
Autor: SM
Jelenia Góra: Zaparkował na pasach bo... były odśnieżone
Fot. SM
Całkowitym brakiem wyobraźni i rozsądku wykazał się kierowca opla, który zaparkował na przejściu dla pieszych na ulicy Mickiewicza w Jeleniej Górze. Ale to nie wszystko. – Przez kilkanaście minut przekonywał strażników, że zaparkował prawidłowo, bo przejście jest nieprawidłowo oznakowane oraz, że nie miał gdzie zaparkować, a tu było wolne i odśnieżone – informuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Do zdarzenia doszło (25.02) około godziny 17.00. Do dyżurnego straży miejskiej zadzwonił zbulwersowany mieszkaniec.

- Podczas interwencji kierowca opla zażądał nawet skierowania sprawy do sądu twierdząc, że piesi mieszkańcy są złośliwi – relacjonuje Artur Wilimek. - Na pytanie strażników, którędy mają przechodzić piesi oświadczył, że mogą przecież przejść po śniegu obok jego pojazdu. Dodał również, że w tych godzinach można już tak parkować, bo jest niskie natężenia ruchu a on żadnego zagrożenia nie stwarza. Po raz kolejny dodał, że inne miejsca były zajęte, a tu na przejściu było pusto – dodaje Artur Wilimek.

Ostatecznie kierowca przestawił auto w dozwolone miejsce, a za swój wyczyn został ukarany mandatem karnym. Za parkowanie na przejściu dla pieszych grozi mandat w wysokości do 300 zł i 1 punkt karny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group