Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 5319
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zapałki rozpaliły publikę. Po występie w Oriencie

Czwartek, 21 lipca 2011, 11:22
Aktualizacja: 11:23
Autor: Bartłomiej Frątczak
JELENIA  GÓRA: Zapałki rozpaliły publikę. Po występie w Oriencie
Fot. Pierr
Wczoraj 20 lipca w jeleniogórskim Orient Expressie wystąpił zespół Pudełko Zapałek. Jak było? Młodzi muzycy zaprezentowali swój repertuar kilka dni po koncercie na festiwalu „Gitarą i...”. I tak samo jak wtedy rozpalili publikę.

Wczorajszy koncert w jeleniogórskim Orient Expressie udał się bardzo dobrze. Było refleksyjnie, w klimacie poezji śpiewanej, choć dało się również wyczuć odrobinę rockowego brzmienia, które Pudełko Zapałek – co podkreślają sami artyści – od początku „przemyca” w swojej twórczości.

– Owszem, wykonujemy utwory charakterystyczne dla poezji śpiewanej, ale staramy się czerpać inspiracje także z innych gatunków muzycznych, jak choćby stary, dobry rock. Koncert w Jeleniej Górze miło nas zaskoczył, nie spodziewaliśmy się aż tak bohaterskiej frekwencji, i to pomimo tak niekorzystnej aury pogodowej – mówił nam Michał Żuczkowski, wokalista Pudełka Zapałek.

Początki zespołu sięgają 2003 roku. Obecnie na stałe uformowany skład formacji tworzą Michał Żuczkowski (gitara, voc), Tomasz Klukojć (saksofon), Marcin Piskorz (trąbka), Krzysztof Bakacz (bas), Paweł Leczycki (klawisze, akordeon) i Maciej Żuczkowski (perkusja). Kiedy ponownie zagra ona w stolicy Karkonoszy?

– Ci wszyscy, którzy nie dotarli wczoraj na koncert Pudełka Zapałek, będą mogli posłuchać kapeli już w przyszłym tygodniu. Chłopcy zdecydowali się zagrać na imprezie, którą przygotowują żacy z regionu. Serdecznie zapraszam – mówi Alicja Dusińska, właścicielka Orient Expressu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group