Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6631
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zaoszczędzone pieniądze dla niepełnosprawnych

Czwartek, 3 października 2013, 7:29
Aktualizacja: 7:30
Autor: Mea
W trakcie realizacji zadań z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych, finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze zaoszczędziło pieniądze, które zostały ponownie rozdzielone.

Oszczędność w wysokości 15 tys. 648 zł 40 gr. powstała na zadaniach: dofinansowanie uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych oraz dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki. Oszczędność wynikała z rezygnacji kilku osób niepełnosprawnych z otrzymanego dofinansowania oraz wykorzystania go w mniejszej części niż przyznano.

Ponadto został przesunięty termin otwarcia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kowarach do dnia 31 października tego roku. Dzięki temu pozostały kolejne wolne środki w wysokości ponad 76 tys. zł., które miały być przeznaczone na działalność WTZ we wrześniu i październiku.

Zaoszczędzone pieniądze na działalności WTZ oraz na rezygnacji osób niepełnosprawnych z dofinansowania lub wykorzystania go w mniejszej części, w kwocie ponad 90 tys. zł, zostaną przeznaczone na dofinansowanie przez powiatowe centrum pomocy rodzinie do sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego i środków pomocniczych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group