Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8115
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zamknięta w wieży niczym księżniczka

Piątek, 12 czerwca 2009, 10:37
Aktualizacja: 10:38
Autor: Angela
Sporo strachu najadła się wczoraj młoda kobieta, która nie zdążyła opuścić wieży widokowej na Wzgórzu Krzywoustego przed jej zamknięciem. Przed noclegiem w opustoszałej budowli pechową panią uratowała straż miejska. Inaczej musiałaby poczekać na księcia.

Ci, którzy odwiedzają popularny „Grzybek”, jak zwie się wieża na Wzgórzu Krzywoustego, wiedzą, że jest ona zamykana na noc około godziny 20.00 i otwierana dopiero nazajutrz rano.

Wczoraj przy zamykaniu drzwi na wieżę, pensjonariusz schroniska Brata Alberta, do którego należy ten obowiązek, jak zawsze gwizdał i wołał by upewnić się, czy na wieży nikogo nie ma – mówi Andrzej Bednarski, kierownik schroniska im. Brata Alberta w Jeleniej Górze. Nikt się jednak nie odzywał, więc zamknął drzwi.

Jednak kobieta podziwiająca widoki z wieży albo nie usłyszała gwizdania, albo się go przestraszyła i postanowiła nie schodzić. Po kilku minutach zorientowała się, że została w wieży zamknięta. Nie spanikowała, ale poprosiła o pomoc poprosiła policję i straż miejską. Strażnicy miejscy powiadomili pracowników schroniska.

– Po telefonie ze straży miejskiej pan, który zamyka drzwi wieży natychmiast tam pojechał na rowerze, otworzył drzwi i przeprosił panią – mówi Jan Tobis, opiekun schroniska im. Brata Alberta.
By uniknąć takich sytuacji na przyszłość przypominamy numer telefonu do schroniska im. Brata Alberta w Jeleniej Górze, w którym jest klucz do drzwi „Grzybka”: (075) 75 26122.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group