• Sobota, 25 stycznia 2020
  • Godz. 17:22
  • Imieniny: Elwiry, Miłosza, Pawła
  • Czytających: 5725
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zamieszanie z podwyżkami dla obsługi i administracji szkół

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 czerwca 2011, 7:39
Aktualizacja: Sobota, 11 czerwca 2011, 12:57
Autor: Angela
Fot. Angela
Od 1 czerwca br. w jeleniogórskich szkołach i przedszkolach wprowadzono podwyżki. Kwoty podane do wyliczenia funduszu to 40 zł dla pracowników administracji i 90 zł dla obsługi. Zdaniem pracowników są to żenujące pieniądze, uwłaczające ich godności. Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry wyjaśnia, że to dyrektor szkoły decyduje o wysokości podwyżki, a nie władze miasta.

W tej sprawie napisało do nas kilkunastu pracowników, których sprawa dotyczy. Jedną z nich była m.in. pani Anna z Jeleniej Góry, pracownica pionu administracyjnego w placówce oświatowej.

- Moja placówka dostała oficjalne pismo z urzędu miasta podpisane przez panią prezydent, w którym czytamy, że maksymalne podwyżki dla pracowników administracyjnych wyniosą 40 zł, a dla obsługi 90 zł brutto. Nie rozumiem na jakiej podstawie zostały wyliczone takie kwoty. Nauczyciele co roku dostają około 100-200 zł podwyżki, a pozostali pracownicy nie mieli podwyżki od kilku lat. Poza tym "najniższa krajowa" od ostatnich podwyżek wzrosła o ponad 200 zł i w tej chwili prawie wszyscy pracownicy obsługi zarabiają 1386,00 zł brutto - czyli płacę minimalną. Może warto byłoby porównać płace administracji urzędu i szkół – pisze pani Anna.

Napisał do nas również pan Sebastian, który od 14 lat pracuje jako konserwator w jednej z jeleniogórskich szkół.

- Zarabiam 1020 zł netto czyli 1386 zł brutto - najniższą krajową, więc nie rozumiem, dlaczego w rozliczeniu mam napisane, że otrzymuję dodatek za wysługę, którego tak naprawdę nie mam. Taką samą kwotę zarabia mój kolega, który przyszedł do swojej pierwszej pracy. To jest jakiś absurd, podobnie jak proponowane podwyżki, w kwocie 90 zł brutto dla obsługi i 40 zł dla administracji. Kto z takich pieniędzy jest w stanie utrzymać dom, dwójkę dzieci, kupić im jedzenie, książki do szkoły czy ubrania? – pyta rozgoryczony pan Sebastian. Moja pensja jest jak zasiłek, i wszystko wskazuje na to, że będę musiał wyjechać zagranicę do pracy, bo nie daję już rady finansowo. Ot, taka nasza Polska, i jak tu być patriotą? – zastanawia się pracownik szkoły.

O tej sytuacji z zastępcą prezydenta Zofią Czernow rozmawiali wczoraj rano przedstawiciele związków zawodowych. Zdaniem wiceszefowej miasta problem już został wyjaśniony. Wiceprezydent tłumaczy, że to nie władze miasta decydują o wysokości podwyżek dla poszczególnych pracowników, ale dyrektorzy szkół.

- Ta sprawa wygląda zupełnie inaczej niż to przedstawiają pracownicy. Wnioski dotyczące podwyżek dla pracowników obsługi i administracji w szkołach i przedszkolach zostały złożone przez związki zawodowe na początku bieżącego roku. Wówczas dysponowaliśmy budżetem złożonym w ubiegłym roku przez poprzedniego prezydenta. Mimo tego, postanowiliśmy, że zdecydujemy się na podwyżki dla tej grupy pracowników i wprowadziliśmy je tylko dla nich. Prezydent nie ingeruje jednak w to, ile dyrektor danej szkoły podwyższy pensję danemu pracownikowi. Natomiast stawki, o których mówią pracownicy, czyli 90 zł dla obsługi i 40 zł dla administracji były jedynie stawkami orientacyjnymi do ustalenia funduszu. Natomiast dyrektor ma kompetencje indywidualnego ustalania stawek samej podwyżki. W wysłanym do szkół piśmie podkreślaliśmy, by przy ustalaniu kwot podwyżki brać pod uwagę wiele czynników, w tym m.in.: zaangażowanie pracowników, ich staż pracy czy dotychczasowe wynagrodzenie. Między szkołami jest bowiem duże zróżnicowanie płac. Konserwator w jednej szkole zarabia często o wiele więcej niż osoba wykonująca takie same zadania w innej szkole. Są to ogromne dysproporcje, ale my tymi zmianami wynagrodzeń, które teraz wdrażamy, nie jesteśmy w stanie ich wyrównać. Na te podwyżki w tym roku wygospodarowaliśmy około 600 tys. zł, przy czym wszystkich pracowników administracji i obsługi w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mamy około 500 osób – mówi Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Władze podkreślają też, że podwyżki nie są planowane dla wszystkich osób, ale tylko dla tych, którzy zarabiają najmniej, wyróżniają się zaangażowaniem lub też mają długi staż pracy. - Może się więc okazać, że część z pracowników administracji czy obsługi podwyżek nie dostanie w ogóle - mówi Zofia Czernow, wiceszefowa miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (121) Dodaj komentarz

~~c-a~ 10-06-2011 8:30
Poprawcie wyraz "zamieszkanie",bo chyba powinno być "zamieszanie"
~Grześ 10-06-2011 8:40
Płace w sferze budżetowej w kategorii pracowników obsługi i administracji szkół są absolutnym nieporozumieniem. Płace w Polsce są nieporozumieniem. Jesteśmy członkiem Unii Europejskiej, należymy do wspólnoty gospodarczej która wymusza sporo rozwiązań cenowych tłumacząc wymogami wspólnego rynku. Jedynie w pozycji płac nikt z decydentów się nie zająknie o wyrównywaniu do poziomu reszty krajów. W ostatnim "Motorze" jest porównanie zarobków netto w krajach U.E. i odniesienie cen do produktów motoryzacyjnych. Okazuje się ze poza Litwa wszyscy maja wyższe zarobki i lepsze relacje do cen. Trzeba by wreszcie zrozumiano że pracuje się dla pieniążków bo nimi płacimy za wszystko. Nikt nie jest specjalnie ulgowo traktowany z powodu pracy w oświacie. Pozdrawiam myślących inaczej.
~rararak 10-06-2011 8:45
Platforma Obywatelska wprowadza socjalizm państwowy Rząd PO dławi gospodarkę biurokracją, podatkami i socjalizmem. To podatki odpowiadają za drożyznę żywności, która nie daje spać polskiemu społeczeństwu. Donald Tusk nie rządzi dla dobra Polski ale dla utrzymania władzy własnej i kumpli z partii. Gigantyczny dług państwa jest owocem radosnej twórczości polskich elit politycznych. Nasi politycy nie generują niczego poza złem, biedą i długami. Po co? Dla władzy. Bo aby w systemie demokracji utrzymywać władzę, najpierw trzeba zawłaszczyć scenę a następnie żerować na społecznej niewiedzy. I bredzić, że wszystko to dla naszego dobra.
ebee 10-06-2011 9:38
Z całym szacunkiem, Pani czernow opowiada bajki dla naiwnych. Jakie pole manewru ma Dyrektor, skoro cała obsługa zarabia minimum krajowe ?. W to minimum wliczona jest też premia i dodatek za staż pracy. Na taki stan rzeczy pozwala prawo i Dyrektor nie ma tu nic dogadania. Pobory admniistracji sa tylko o pare oczek wyższe od minimalnej. Pracowałem kilka lat w szkole na stanowisku administracyjnym i wiem, ze jedynym sensownym rozwiazaniem jest dac każdemu po rowno, tzn niecałe 30 zł na rękę. I taką zasadę stosuja Dyrektorzy wobec pracowników, a raczej pasjonatów pracy w szkole. Pani Czernow insynuujac niekompetencje Dyrektorów, popełnia spory nietakt. A tak poza tym to te pseudopodwyżki i tak wchłonie najbliższa podwyżka płacy minimalnej. Pozdrawiam, EBEE
ebee 10-06-2011 9:45
I jeszcze jeden komentarz w nawiazaniu do komentarza "dd" z 9,17. Oczywiście,zew tak było. Słynna Pani Z decydowała o wysokości poborów. Z tego co wiem tak jest nadal, choć Pani Z już nie pracuje. Ponawiam więc pytanie do Pani Prezydent. Co może Dyrektor ? Moze motywować pozamnaterialnie, czyli dobrym słowem, stałością zatrudnienia. I przynajmniej dyrektor tej szkoły w ktorej pracowałem robi to doskonale. Przypuszczam, że inni też. Więc dobrze by było, aby Pani Czernow, zamiast wstawiać kit ludziom naprawdę pomóc tym ludziom, aby mogli godnie żyć. Zwłaszcza kiedy jej uposażenie jest wielokrotnością uposażenia pracownika obsługi w oświacie. Pozdrawiam jeszcze raz EBEE
~Pani od płac 10-06-2011 9:47
I dobrze że wywalczyła bo dlaczego miała by nie? Księgowe zarabiały na swoim stanowisku na poziomie Pań sekretarek szkół a zakres obowiązków chyba nie porównywalny?! Po drugie ciekawa jestem ile jest osób które pod nieobecność głównych księgowych (np podczas urlopu lub choroby głównego księgowego)są w stanie wywiązać się z obowiązków jakie spoczywają na tym stanowisku bo np przyjdzie pismo i trzeba zrobić jakieś sprawozdanie na już i wszyscy dupami trzesą bo nie wiadomo co do czego . Od taka moja dygresja. Więc i głównym księgowym należą się podwyżki tak samo jak i pozostałym pracownikom.
~miodek2 10-06-2011 10:12
ŻENADA! 40 zł na 1 etat, a jak 1/2etatu to 20 zł podwyżki dla głownej księgowej - a tak pracują księgowe w przedszkolach! obowiązków nadmiar- bo nie wazne że pracuje na połowie etatu, przecież połowy pracy nie wykonana! a winny musi być, najlepiej dyrektor bo źle zrozumiał intencje hojnego Urzędu Miasta
~ 10-06-2011 10:13
Nie dał bym ani centa podwyżki tym obibokom.
~jik 10-06-2011 10:15
Nasza władza twierdzi ,że nie przyznaje podwyżek ,winny jest ktoś inny tylko kto ?Czy określenie 40 zł dla administracji i 90 zł dla obsługi nie jest jednoznaczne z określeniem danej podwyżki dla danej grupy zawodowej, tym bardziej,ze administrację rozlicza się osobno ,więc jakie pole manewru miał przełożony ,w placówkach podwyżki ,,tłumaczono decyzjami związków i urzędu miasta ,teraz brak winnych Wstyd ,brak winnych i spychologia
~ 10-06-2011 10:19
Ludzie wyjeżdżajcie za granice, tam są wypłaty godne pracownika, aż chce się żyć i człowiek jest zadowolony, tam jest nasz kraj gdzie jest nam dobrze czyli za granicą, a Polska to dno kompletne i ludzie chorzy umysłowo.
~ad 10-06-2011 11:14
w piśmie jest wyraźnie napisane: \"do 40 zł brutto na etat\" w przypadku administracji i 90 zł dla obsługi. \"Pole manewru dla Dyrektorów???\" Śmiechu warte!
~ 10-06-2011 11:25
Z całym szcunkiem dla władz i związków nauczycielstwa. Ja zwykle obiecanki dla ludzi , którzy naprawdę pracują w placówkach oświatowych. kucharka i inni pracownicy w pocie czoła wykonują swoją pracę za marne pieniądze a nauczyciele ,którzy pracują po 5 godzin są suto nagradzani, często chodzą na zwolnienia i dla nich zajdują się pieniądze na nadgodziny , mają drugie pensje wysokości obsługi i administracji Czy wladze i związki tego nie widzą . My pracując z nauczycielami to widzimy i szlag nas trafia. Dla nas nie ma pieniędzy w budżecie a dla nauczycieli są na nadgodziny . Może tu p. Czernow sprawdzi jakie pieniądze wypływają z miasta nadgodziny , które nie zawsze powinny być. Co dyrektor zadecyduje o podwyżkach ? , to śmieszne kiedy sam bierze pieniądze za nadgodziny.
~dd 10-06-2011 12:15
ot i niestety jelnoika jest partyjna i urzędowa, niewygodne komentarze usunięto, KOMUNO WRÓC a fe
~ 10-06-2011 12:45
Oj Panie moderatorze coś lęka sie Pan władzy skoro nie puszcza sie komentarzy , czyżby tam były same bluzgi, a może prawda w oczy kole
~ 10-06-2011 12:49
Przecież to szok jak wy żyjecie za te pienądze ,jak napisał ebee jesteśćie pasionatami pracy w szkole pełen szcunek .
~Teraz_wiem 10-06-2011 13:03
Dlaczego boicie się opublikować mój głos na forum? Kto wam płaci?
~Nie rozumiem 10-06-2011 13:51
Nie rozumiem ludzi, którzy narzekają na wypłaty. Jeśli mało zarabiasz a masz wysokie kwalifikacje i ciężko pracujesz to zmień pracę. Jeśli nie ma jej w Twoim mieście... zmień miasto. Jeśli dalej masz kłopot zacznij pracę na własny rachunek. No a jeżeli... Nie uczyłeś się w młodości bo wolałeś piwko albo dyskoteki, nie chce Ci się pracować to się ciesz, że ktoś chce trzymać niekompetentnego obiboka i płacić mu jakąkolwiek pensję.
~skumbriewtomacie 10-06-2011 13:51
przy 7 prcownikach administracji pominiemy podwyżką 2 os to pozostali dostaną po 55 zł brutto -żenada.Dalej podwyżki są śladowe.Jak wygląda założenie władz o wyróżnieniu pracowników o najdłuższych stażach pracy.Wstyd mi za władze.
ebee 10-06-2011 14:36
Do Pani od płac z 9,47. Zgadzam sie z Panią w 100% bo księgowa ma prawo dobrze zarabiać. Nikt tego nie neguje. Szkoda jednak ,że nie rozumie Pani zasadniczego problemu, ktory polega na tym, że Dyrektor, który de fakto zatrudnia ksiegową nie ma wpływu na wysokośc jej wynagrodzenia i musi be z protestu zaakceptować decyzję ...Księgowej z Wydziału oświaty. Gdzie tu sens, gdzie logika ? Tak samo jest z poziomem wynagrodzeń na innych etatach. Księgowa ustala, a rola Dyrektora placówki ogranicza się do roli"chłopca do bicia" Zresztą Pani Czernow w tym artykule też całą winę za nieudolne decyzje zcedowała na Dyrektorów placówek. No, ale nasza władza zawsze była bezkarna i nieomylna. A pasjonaci niech się ciesza, że w ogóle mają pracę. I zapewne to robią. Pozdrawiam, EBEE
ebee 10-06-2011 14:50
Do Pani od płac z 9,47. Zgadzam sie z Panią w 100% bo księgowa ma prawo dobrze zarabiać. Nikt tego nie neguje. Szkoda jednak ,że nie rozumie Pani zasadniczego problemu, ktory polega na tym, że Dyrektor, który de fakto zatrudnia ksiegową nie ma wpływu na wysokośc jej wynagrodzenia i musi be z protestu zaakceptować decyzję ...Księgowej z Wydziału oświaty. Gdzie tu sens, gdzie logika ? Tak samo jest z poziomem wynagrodzeń na innych etatach. Księgowa ustala, a rola Dyrektora placówki ogranicza się do roli"chłopca do bicia" Zresztą Pani Czernow w tym artykule też całą winę za nieudolne decyzje zcedowała na Dyrektorów placówek. No, ale nasza władza zawsze była bezkarna i nieomylna. A pasjonaci niech się ciesza, że w ogóle mają pracę. I zapewne to robią. Pozdrawiam, EBEE
~Sir Galahad 10-06-2011 14:57
To nie żaden socjalizm. Tak wygląda kapitalizm w wersji globalnej i neoliberalnej. Stosujecie to samo samooszustwo co za komuny. To prawdziwy socjalizm to wypaczenie etc. Mówicie to nie prawdziwy kapitalizm to wypaczenie, to socjalizm etc. Naiwność. Jesteśmy koszmarnie niedoinwestowanym państwem, które nie dbało o przychód podatkowy, bo wierzyło, że obniżki podatków zapewnią koniunkturę i rozwój.A one przede wszystkim zapewniają zyski najbogatszym i wycinanie usług publicznych "szarakom". A gdzie zyski kapitału? Napędzają wam INFLACJĘ! Tak drodzy czytelnicy. Inflacja jest importowana, szaleją spekulacją na kontraktach na żywność i na paliwa na giełdach towarowych z całego świata. Ten śmieszny jeden procent vatu ma tutaj troszkę mniejsze znacznie (ale jest oczywiście niesprawiedliwy).
~Gucci 10-06-2011 14:58
Jak się wyróżniać zaangażowaniem za 1386 zł brutto :)))) Za taką wypłatę to jest super jak pracownik wogóle do pracy przyjdzie :))))
~ 10-06-2011 15:30
jest dobrze,jest świetnie nie narzekajcie bo inżynierowie w zakładach pracy mają nędzne grosze i pracują dłużej a i pracy nie maja na miejscu tylko muszą jeżdzić po naście kilometrów codziennie.
~1386 10-06-2011 15:43
proponuje tyle wyplacic rzadzacym regionem :) zobaczymy, jak beda za to żyli! KPINA!!!!
~mały autobus 10-06-2011 16:32
@ Gucci a taka kryśka to 180-220 netto na ręke wypłaca no i 200-250 godzin.A kiedy PIP tam zaglądnie?
~vic 10-06-2011 17:40
priorytetem władz miasta jest fontanna
~obsługa 10-06-2011 17:54
no proszę kto sie burzy tylko pierdzistolki administracyjne,a wziać mopa w reke i poganiac po pietrach to zobaczycie czy te 90 zł to tak duzo dla obsługi ? "Ci" z obsługi maja też srednie wykształcenie i musza "latac" na mopach po pietrach/takie czasy prace sie bierze jaka jest/ i wysłuchiwać od młodocianych niecenzuralnych uwag .Kto się tym przejmuje gdy podaje reke i mam odciski od mopa?,administracja lata -tak po zakupy do sklepów w czasie pracy i jeszcze im mało no wielce sie napracuja ha ha smiechu warte...szkoda gadać!
~oma 10-06-2011 17:58
Powinni dostac obnizke a nie podwyzke , jak Ci nie pasuje to sie mozesz zwolnic i przejsc na zasilek .
~Milczec 10-06-2011 18:09
najważniejsze że twórca futurystycznej wizji SKM, honorowy patron wszystkich nie swoich działań w Jeleniej Górze dostał 1500 podwyżki
~obsluga 10-06-2011 18:14
do oma- ,ha no proszę to dopiero godna wypowiedz,a chyba nie znamy się żeby mi tykać !Jak ma sie rodzine to zrobi sie wszystko żeby ją utrzymac wiec nie ma co cwaniaczyć madralo!!!!
~Obywatel 10-06-2011 18:51
Ja w tym roku odstałem 40gr a nie zł podwyżki.
~sarna 10-06-2011 18:51
A ja mam propozycje niech wszyscy pracownicy obsługi oświaty zaczną strajkować to zobaczymy jak będą szkoły wyglądały !?
~ 10-06-2011 19:01
Gdy czytam te komentarze to widzę jak bardzo dobrze władza manipuluje opinią publiczną. Sedno sprawy to nie jest sposób naliczenia waloryzacji płac ( nie mylić z podwyżką) ale jej zróżnicowanie w poszczególnych działach w celu właśnie zasiania fermentu ( MY sobie po tysiaku) a reszcie "pasjonatom" godnie: nauczycielowi za ciężką pracę uzupełnianą korkami 140 zł więcej (7%) obsłudze za loty na mopach po 90 zł (7%) a nierobom z administracji po 40 zł za dwa lata tj. po 20 rocznie (niecały 1%), jak się nie podoba to kartka w kratkę i podanie o zwolnienie a szwagierka chętnie się zatrudni. Tylko że to już nie będzie "pasjonat" a tylko biorca poborów. Brawo Pani Prezydent, Pani odejdzie bo wybory zweryfikują, "pasjonaci" odejdą za chlebem, a Państwo szwagierków przetrwa. Powodzenia RM JG
~NSZZ "S' ZNP 10-06-2011 19:14
Drodzy pracownicy oświaty nie liczcie na pomoc związków. Prezesi oddali sie władzy za miejsca na listach wyborczych, ani im w głowie wasze pobory i godne życie. Ich interes to kasa i władza. CRZZ wrócił szybciej niż komuna która stoi za drzwiami
~ 10-06-2011 20:11
jestem za strajkiem zobaczymy
~ 10-06-2011 20:24
zgadzam się jestem za strajkiem szczególnie w takim okresie jak IX lub XII
~zzzz 10-06-2011 20:30
Popieram wypowiedź wcześniejszą o związach zawodowych, np. ZNP- nic nie robią. Walczą tylko o nauczycieli! Za pieniądze związkowe jeżdżą sobie na wycieczki i udają przed wyborami związkowymi, że działają i walczą o pracowników oświaty. Bzdura!!! Nie liczcie na związki!
~związkowiec 10-06-2011 20:33
A pamiętacie, co mówił Sajnog na spotkaniu w ZNP przed samymi wyborami? Powiedział, że nowy prezydent da nam ochłapy! I stało się...
~zzzz 10-06-2011 20:39
Brawo Panie Prezydencie za podwyżki dla obsługi i administracji szkół!!! Bo Obrębalski by nie dał, ani w tym roku, ani w następnym. Ale dlaczego administracja ma dostać mniej niż obsługa!? Przeciez na administracji stoi cała szkoła: kadry, płace, zus-y, podatki, zamówienia publiczne, sio, bhp....itp. Odpowiedzialność za znajomość przepisów, programów. Czy jeżeli sprzątaczka posprząta trochę gorzej to się coś stanie? A jeżeli będą błędy w liście płac, podatkach, żle naliczonych zwolnieniach lekarskich, przetargach, sprawozdaniach....itd? Czy również nic się nie stanie!?
~Island 10-06-2011 21:29
A co za twoje jezdza na wycieczki .Co zazdrosc ze ich stac . Ja tez jade juz za tydzien i stac mnie na Ticket To The Tropic . Lece na Beautiful Island Barbados . Licz na siebie zapamietaj to powiedzenie bardzo madre : The best place to find a helping hand is at the end of jour own arm
~ 10-06-2011 21:56
jestem za strajkiem zobaczymy
~KKK 10-06-2011 22:06
widzę że moje wpisy są nie wygodne dla portalu jelonka.com bo na każy temat gdzie wyraziłem swój pogląd ,zostało to przez moderatora usunięte ,wiem że redaktor naczelny jelonki.com jest z PO i nie wygodna jest mu krytyka ugrupowania nieudaczników i nierobów z ratusza ,ale panie redaktorze taka jest prawda to są byli i będą nieudacznicy i tyle .
wrocławski_student 10-06-2011 22:07
do "Teraz wiem" - ja też wiem kto płaci - wiekszość dziennikarzy to sprzedawczyki - piszą to co im sie każe i za co płaci by urabiać opinię społeczną, po zmianie ustroju na kapitalizm powstało nagle sporo firm i redakcji - jak myslicie kto w czasach przemian miał pieniądze na własne zakłady czy redakcje prasowe - dani działacze partyjni - a dziś jelonka to utwierdza banując posty, które ich bolą bo prawdziwe
~... 10-06-2011 23:07
Przepraszam... czy ten artykuł to prowokacja??? Jak prowokacja to się szerzej nie wypowiem ale jak to na serio to ja jednak do Niemca jadę, może i były oprawca ale zarobić da...
~ 11-06-2011 0:16
To nie prowokacja to prawda smutna ale prawda PSJONAT pracy w szkole za pare zeta
~xxxxxxxxxxx 11-06-2011 0:18
STRAJK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to ponizenie nas i takie podyzki w nos niech se dadza!a faktycznie prezezi ZNP!!!!!!!!!!!!
~ 11-06-2011 0:20
Zmien pasje ja tak zrobiłem trochę odwagi i wiary w siebie na zachodzie cie pokochają za twe przestronne umiejętnośći i godna płaca za nie
~xxxxxxxxxxx 11-06-2011 0:25
i jeszcze jedno porste zdanie niech prezydent przezyje za 1020zl.miesiecznie.....hehe....a mam tez wyszktalcenie!
~ 11-06-2011 0:26
A to ci dyrektor może a nieda a tyle żąda w pakiecie za tałzena
~ 11-06-2011 0:40
My tyramy za 1200 zl na wszystkich darmozjadow!!!!!!!!!!!!!
~ 11-06-2011 0:44
do xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxnie da rady praktyki nima dawno poszła w las
~ 11-06-2011 0:52
wiara czyni cuda a nadzieja Matką głupich
~ 11-06-2011 1:00
Powiem tyle na układy nie ma rady trza strajk jakiś zwołać i tyle bo będą nas tak wykorzystywać aż do bólu jELENIA dZIURA
~ 11-06-2011 1:04
Dajmy tej Pani ze zdjęcia 1020 ciekawe czy jej starczy na opłacenie podatków od nieruchomości
~ 11-06-2011 1:38
Uczciwie pracuje nie obijam się i wierze że będzie lepiej ale dość dyskryminacji i popychania może się nie uczyłam a może nie miałam wyjścia ale jestem człowiekiem i co za to mam ludzką pogarde i pokazanie przerostu formy nad treścią ,nie wolno nam pokazywac inteligencji a za posiadanie jej grozi nam brama , upomnienie się za marny grosz brama a tak w ogóle żeby niemy to w tym kraju by nie było juz nic jesteśmy naiwni i za mało w nas odwagi bo rodzina bo kredyt bo mętalnośc Polaka on niechcił ja dam rade. tzw łami strajk i patryjota
~............ 11-06-2011 6:14
Trzeba dorabiać, jak się tylko sprząta w szkole, trzeba dodatkowej pracy poszukać... Dobrze, ze macie taką możliwość, bo nie każdy może dorabiać po pracy. Może bawienie czyjegoś dzieciaka, a potem sprzątanie szkoły... Albo sprzątanie u kogoś... Jak sprzątacie, to przecież nie 8 godzin, ale trochę mniej... A administracja? Zmienić pracę, uciekać stamtąd... Nawet do Niemiec, przez "Partnera" poszukać pracy. Teraz dużo osób tak robi. Tylko język trzeba znać, to trzeba się poduczyć...
~pero 11-06-2011 7:48
Wy wszyscy chcecie podwyżek a nie zastanowicie sie z czego. Przecież w Jeleniej nie ma jyż żadnych zakładów, która dają kasę. Przecież podatki to głównie wpływy z budżetówki bo nawet prywatni przrdsiębiorcy w różny sposób uciekają z podatków a potem głośno krzyczą. Módlcie się bo może być jeszcze gorzej i to nie jest żart.
~do pero 11-06-2011 8:41
podatki to nie wpływy Z budżetówki lecz wpływy DO budżetu. Jeśli wszyscy walczą o ich obniżenie, to skąd mają się brać pieniądze na podwyżki? No i skąd bierze się pieniądze dla znanych sportowców? Potem nie ma na podwyżki dla szkół. Z tych kwot, jakby je podzielić na mniejsze, można by obdzielić pracowników szkół nie będących nauczycielami, którzy przez wiele lat nie mieli żadnych podwyżek. To tylko przykład: http://www.youtube.com/watch?v=zyO-dq4Jd_8 Wszystkiego najlepszego...
~ 11-06-2011 8:53
trzeba się więc wyrózniać ,żeby zarobić 1200zł netto , co za kraj. Porównać z wynagrodzeniami urzędników w Urzędzie Miasta. Dysproporcje demoralizujące!!!
kwakwa 11-06-2011 9:31
bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego... pracownicy oświaty niebędący nauczycielami to też urzędnicy w myśl ustawy a publiczne placówki oświatowe leżą w strukturach urzędu, więc jak dysponent publicznych środków finansowych może powiedzieć, że nie od niego zależy podział pieniędzy... skoro dodatek stażowy za wysługę lat jest normatywny a nie fakultatywny -jak np. za "funkcyjne" to dlaczego jest on wliczany do podstawy wynagrodzenia tak, aby wyrównywał ją do najniższej krajowej np. u sprzątaczek w znajomej mi szkole i nie tylko tam ?
~zyta 11-06-2011 9:37
mam dzieci w jednej ze szkol i to co przeczytałam o tych podwyżkach to przeżyłam szok dlaczego zrobiono taki drastyczny podział między pracownikami administracji i obsługi.Codziennie rano jestem w szkole i już od 8 rano widzę pędzących w pocie czoła pracowników administracji i pod sekretariatem kolejka, natomiast nie widać pracowników obsługi nie wiem kiedy oni sprzątają ale akurat w tej szkole widać ze jest brudno.Może wyjściem by było zatrudnić firmę sprzątającą a pieniążki które pozostaną przeznaczyć dla administracji
~pAnna 11-06-2011 10:06
Za poprzedniej rady było lepiej a i Komisja Oświaty stała po stronie Nauczycieli. A teraz co ?
~ 11-06-2011 10:51
gdzie się podział ostatni komentarz o nadgodzinach oj jelonka
~ 11-06-2011 11:21
CZEKAM NA PROPOZYCJĘ PROTESTU: STRAJK CZY WIEC NA PL.RATUSZOWYM ORAZ TERMIN - PRACOWNIK OŚWIATY wieść niesie że w Poznaniu Prezydent Grobelny dał po 200 a w Krakowie u centusiów nawet po 300
~ed 11-06-2011 12:11
żenada te władze, już by się wstydzili 40 zł podwyżki BRUTTO za odpowiedzialność, terminowość, dyscyplinę finansów publicznych itp. 90 zł podwyżki za to żeby śmietniki były puste - farsa. skoro już prezydent doprowadza do pionowego zrównywania płac powiędzy stanowiskami to może zacznie równiez zrównywać swoją płacę do np poziomu referentów w urzędzie. ale gdzie tam - on sobie zafundował głosami swoich kolegów partyjnych podwyżkę zanim jeszcze zaczął pracować. księgowa w szkole to najgorsza posada - pensja kilkaset zł wyższa od sprzątaczki a zakres obowiązków? eh już nawet mi się nie chce pisać. zawiła skończy jak obrębalski
~eh... 11-06-2011 12:25
HAHAHAHAHAHAHAHA jaka ogromna podwyżka ciekawe co będzie o 9:00 rano w ratuszu 14 czerwca cała debata będzie wstęp wolny zapraszam was ludzie
~ 11-06-2011 12:46
Kiedy naród się obudzi?
~PPP 11-06-2011 14:05
WIĘCEJ NOWYCH FONTANN W MIEŚCIE !!! A śmiecie NIECH SIEDZĄ CICHO TEGO K...A CHCECIE GŁOSUJĄC NA PO????
~emeryt 11-06-2011 15:10
emeryt z "Oświaty" myślę że przed strajkiem powinniście odwołać się od tej decyzji do p.Prezydenta bo on może nie wiedzieć co robią zastępcy a p. Czernow powinna przeprosić administracje i dyrektorów bo przecież oni są pracownikami dla urzędu jest to mała grupa i pieniądze powinny się znaleść bo faktycznie oni cieżko pracują
~Pracownik Sz 11-06-2011 15:35
Jakiś wiec by się przydał jestem za
~jik 11-06-2011 18:08
do podziału było 600 tys ;6 m-cy ; 500 pracowników powinno dać 200 zł na etat nawet licząc podwyżki w styczniu nijak nie wychodzi 90 i 40 .licząc dla wszystkich pracowników od początku roku wychodzi po 100 zł. ALE TO CHYBA INNA MATEMATYKA PO DRODZE COŚ SIĘ ZMIENIŁO
~s. 11-06-2011 18:42
Elity władzy nie potrafią zrozumieć (nie chcą), że dla przeciętnego zjadacza chleba 100 PLN to majątek. Niech sobie przysłowiowy Kowalski poczyta oświadczenie majątkowe naszych "wybrańców" na BIP-ie, tylko to wystarczy by się zeźlić.
~ 11-06-2011 22:32
Mądre słowa pewnie takiej kasy dorobili się na uczciwej pracy i to w Jeleniej Górze haaahhaaa WIEC NA PLACU RATUSZOWYM . ZWIĄZKI APEL ZRÓBCIE COŚ ZORGANIZUJCIE NAS A NIE TYLKO KASE BRAĆ
~ 11-06-2011 22:45
ja tyram jak pełnoetatowiec a mam tylko 1/2 etatu 550zł na ręke normalnie życie jak w Madrycie
~buuuuuuuuuuu 12-06-2011 0:45
tak trzymac ... nie mozna sie dac skorumpowanym kur... zadzic !!! szkoda tylko ze malo z nas stac na odwage cos takiego napisac. Ale moze po tym cos ie ruszy ???
~ 12-06-2011 1:22
administracja (dyrekcja ,sekretariat,kadry)ALLEGRO itp nie księgowosć no w sumie tak myślą i tyją a niewiedzą dlaczego tak mocno pracują i w czasie jednego etatu dadzą zrobić dwa i dwie a nawet trzy wypłaty wziąś wiem i nikt mi nie powie że nie ale to cfanictwo mnie wkuża a mi pokazuja moje miejsce nieodzywaj się wyidż nie upominaj nie podważaj zdani a mego bo wiekszego idioty od ciebie nie ma .( nie wszędzie tak jest nie wszyscy tak postepóją bo sa ludzmi a nie bywają nimi) ale tak jest . A co apetyt na jedzonko mają inny nie tylko więcej szczęścia bo inteligęcjom bynajmniej mi urągaja ale zato chamstwo opanowane do perfekcji
~ 12-06-2011 1:26
no to masz 1100 na pełny etat jak to wyrwałeś
~ 12-06-2011 1:34
puszczajcie a nie komentarz czeka na co
~ 12-06-2011 2:22
aa pani Z musi przeczytać
~Jano 12-06-2011 9:25
jak kiedyś było źle to ludzie na ulice razem z tym Wałęsą wyszli a teraz Wałęsa i inne nieroby nas olały i mówią chcieliście demokracji to ją macie ,miały być soboty wolne a co jest ,Wałęsa ma emeryturkę nawet nie złą ,a my co szarzy ludzie mamy z tego ,bezrobocie ,głodowe pensje i tyranie od świtu do nocy i puste słowa rządzących ,więc dalej losujcie w tym kraju i płaćcie podatki na tych co wam to wszystko obiecują.
~nauczyciel 12-06-2011 9:52
pracownicy oświaty uważam że władze miasta i związki zawodowe nie powinni robić zamieszania pomiędzy pracownikami wprowadzając takie podwyżki powinni ustalić jakiś % lub przydzielić dla dyrektora szkoły jedną kwotę do podziału/90+40=130zł na etat a teraz to wszyscy zostali skłóceni dyrektor,administracja,obsługa i nauczyciele bo biorą kasę za nadgodziny wstyd i hańba co się dzieje w oświacie
~mixx 12-06-2011 14:17
idźcie do prywaciarza to o podwyżce będziecie marzyć
~ 12-06-2011 15:58
skoro u prywaciarza jest żle to co tam robisz
~ 12-06-2011 18:56
do wypowiedzi z godz.01.22 chyba ktos sie zamroczył o tej porze bo BYKI aż nie do opisania i nie do czytania wogóle to komentarz powinien byc wykasowany .Ot kultura nadzieja dalsza na przyszłość
~ela pracowni 13-06-2011 11:44
pracuje jako wożna w przedszkolu od 25 lat widzę co się dzieje w mojej placówce Dla nas 90 zł to mało - bo mamy niższepodstawyniźpracownik który rozpoczoł dopiero co prace a ma dużo wyższą podstawę wynagradzania i wykonuje tę samą pracę, ale zarazem jest to najwyższa podwyżka od bardzo wielu lat Przykro mi że władze nie potrafiią patrzeć na finanse całościowo Co miesiąc w mojej placówce są wypłacane nadgodziny dla nauczycieli za zwolnienia lekarskie ich koleżanek i na to są pieniądze mimo że czasami jest dzeci tylko 12wgrupielubnauczycielka przychodzi na godzinę 7.00 i siedzi z 2- 10 dzieci do godziny 8.00 dyrektor bierze zaplanowane nadgodziny chociaż jak po kątach szepczą nauczyciele mu nie wolno To mały przykład skąd możnaznaleśćpieniądze apani księgowa to też wiidzi i nic nieraaguje
~do 11 ;44 13-06-2011 13:04
A co Ty o tej porze robisz na kompie? nie pracujesz? zwolnionko, bumelka? chyba wielki nietakt oceniając pracę nauczycieli i kompetencję dyrektora do zasadności godzin nadliczbowych, to plucie w swoje gniazdo , od tego niestety pensja nie wzrośnie.
~zorro 13-06-2011 13:34
to jest szok co się dzieje z obsługą szkół zarabiają tak marne grosze ale za to jakie są wymagania i łamane zasady BHP przez kierowników gospodarczych a jeśli chodzi związki zawodowe to są one tylko dla nauczycieli . Prezydent miasta obstawił się doradcami i nic nie robi bo jest z PO.
~emeryt 13-06-2011 14:52
ponownie proszę nie dajcie sie władzy skłucić walczcie o swoje ale rozsądnie pokażcie że to wy jesteście prawdziwymi inteligentnymi ludżmi jest wiele sposobów odwołajcie się do p. Prezydenta na piśmie najlepiej jakby to zrobiły wszystkie placówki oświatowe a jeżeli to nie pomoże to są inne sposoby bardziej drastyczne i też skuteczne.
~Galla 13-06-2011 15:24
kiedys nauczyciel czul powolanie i spelnial misje, dzis nauczyciel to psychol, pazerniak , niedouczek, cwaniak ,cham i plotkarz bez kultury obycia ,wiec i ucznia nie nauczy niczego dobrego ii wierzcie mi - wiem co pisze
~Olerzka 13-06-2011 18:29
Na reszcie ktoś zauważył prace ciężką obsługi i docenił jej wartość. Dawno czekałem na taki krok od władz! Brawa!!!
~............ 13-06-2011 20:56
do 13-06-2011 13:04 | ~do 11 ;44 | IP: *.internetdsl.tpnet.pl - Dlaczego uprawiasz wobec tej osoby mobbing na tym forum? Ta osoba może boi się powiedzieć głośno tego co mówią inni po kątach, bo boi się że zostanie zwolniona. A co ty sam robisz o tej godzinie na forum? Myślisz, że jak jesteś nauczycielem to ci wolno pisać w godzinach pracy, a woźnej to już nie? Woźna także jest człowiekiem, myślącym człowiekiem! Jelonka, dlaczego usuwacie mi tego posta po kilka razy, on nikogo nie obraża!
~solidna 13-06-2011 22:43
może władze w RATUSZU w końcu wysłuchają ludzi co mają do powiedzenia co się dzieje w placówkach oświatowych po dobroci czy chcą aby ludzie poszli pod Ratusz upomnieć się o swoje dluuuuugo oczekiwane podwyżki i pomogli władzą znaleźć na to fundusze
~ania 2 14-06-2011 8:05
do pani pani Eli z 13.06. 11.44 księgowa nie widzi bo na 1/2 etatu nie ma czasu obserwować co się dzieje w przedszkolu musi na czas wykonać swoją pracę a jak nie zdąży to siedzi po godzinach i nikt jej za to nie placi
~ania 2 14-06-2011 8:09
do pani pani Eli z 13.06. 11.44 księgowa nie widzi bo na 1/2 etatu nie ma czasu obserwować co się dzieje w przedszkolu musi na czas wykonać swoją pracę a jak nie zdąży to siedzi po godzinach i nikt jej za to nie placi
~ 14-06-2011 9:39
nauczyciele maja podwyżki we wrześniu oni sobie to wywalczyli z poparciem związków a nam zwiazki nie pomogą bo to tez nauczyciele musimy sami upominac sie o swoje ale moze by tak razem obsługa z administracja co wy na to
~spoko 14-06-2011 11:39
Jastem za czekam, na hasło
~ 14-06-2011 13:43
Jestem za nie kłucmy się razem na jednym wozie jedziemy , a im pasuje że se do gardeł skaczemy i rozejdzie się po kościach a nie oto tu chodzi.
~ 15-06-2011 8:14
do jk z 11.06 masz rację w żaden sposób nie mogę doliczyć się tego podziału jaki podała p.Czernow 600 tys podzielić przez 500 pracowników coś mi brakuje?
~lol 15-06-2011 9:59
Mój mąż jest pracownikiem administracji w oświacie jeleniogórskiej. To ile zarabia jest kpiną . Niestety rynek pracy w Jelonce jest zły a ponieważ mąż jest osobą odpowiedzialną to pracuje. Ma wysokie kwalifikacje i powodem ,że tak mało zarabia nie jest ich brak. Postanowilismy nie wyjezdzać z Polski ani się nie roztawać z uwagi na pracę. Jestm mocno zniesmaczona propozycjami podwyżek dla adninistracji i obsługi w oświacie. Są to tak niewielkie pieniądze, że jak się je podzieli na lata bez żadnego wzrostu wynagrodzenia to wychodzi po 10 zł na rok. Mam przekonanie, że zarówno Pani Zofia jak i Pan Prezydent pamiętają co mówli na debacie Obrębalski-Zawiła bo wielu ją oglądało i my pamiętamy. I zapamiętamy.
~ 15-06-2011 22:01
130,00 zł x 500 osób x 7 m-cy =455.000,00 zł plus zus 15,19 % składki pracodawcy 69 114,50 plus Fundusz Pracy 2,45 % 11.147,50 to razem daje 535 262,00 to i tak nie jest 600.000,00
~15.06.08:14 15-06-2011 22:54
dzięki tak samo wyliczyłem ciekawe co z resztą pieniędzy?
~jik 16-06-2011 8:57
jeden etat dostał 40 drugi 90 średnia 65zł stosunek administracji do obsługi 1/5 średnia na etat 80zł to jest podwyżka dodając ZUS nadal nie daje 600 tys.20% to administracja w stosunku do obsługi.Jeszcze ktoś ma watpliwości ? Nie wiem skad sie wzięła kwota 130 zł .To nie jest średnia bo jeden etat dostał 40 a drugi 90 zł to jest kwota na 2 etaty czyli 65 zł
~mmm 16-06-2011 17:14
podwyżki dla pracowników szkół. owszem ale szkoda, że nikt nie pamięta o pracownikach domó pomocy, gdzie ludzie zarabiają najniższą krajową i naprawdę robią ciężką robotę. trudną!!!!!!!!!!!!!!
~ 17-06-2011 1:15
Nie dzielcie pomyślcie trza się zebrać w jedność administracja i obsługa razem coś zdziałamy a tak podziały i w tych czasach nie wytłumaczalna wrogość każdy z nas ma dostęp do internetu a to znaczy do wiedzy i wie ile kosztuje utrzymanie rodziny i już wiemy ze pracownik szkoły nie kupi se mieszkania to znaczy niedostanie kredytu jak obsługa tak i administracja no chyba ze ma trzy etaty co jest niewykonalne w teorii ale Polska to dziwny kraj jak mówi kolega zaczyna się absurd nie kombinujmy miejmy ze swojego życia coś dla siebie dla rodziny i czas na hobby my nie mamy na to czasu i pieniędzy po mimo wyrywania tzw . flaków z siebie . ZRÓBMY COŚ Z TYM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 17-06-2011 1:36
do ~mmm każdemu z naszej budżetowej strefy się należy władza o siebie dba , przecież szkoły pokończyli za komuny za pieniądze naszych rodziców a że my za to żeby nasze dzieci pokończyły sami musimy zapłacić zapomnieli drobny szczegół nie wspominając o codziennym życiu to co w tym miesiącu rachunki czy ubrania ,oczywiście do wyboru mamy wiele lumpeksów, bo jeść trza żeby nie zemrzeć , ale najedzony głodnego nie zrozumie i szybko zapomina jak buł głodny władzy i obiecywał.
~ 17-06-2011 2:27
Gdzie te odważne związki co tak walczyły o nasze podwyżki panie H wizytówki to nie wszystko coś zrobiliście to fakt a teraz czas na prawdziwe zaangażowanie rozkręciliście podpuściliście to dokończcie zorganizujcie, at taki mały wjazd na ambicje wyzwanie. ps. dam ten 1%
~ 17-06-2011 21:32
Szanowna obsługo i administracjo w szkołach narzekacie na ZNP, a kto z was do tego związku należy, trzeba najpierw należeć do jakiegoś związku, aby czegoś wymagać i tak Prezes ZNP porusza sprawę podwyżek do znudzenia były Prezydent obiecywał 150 zł i tak też obiecywał Zawiła na spotkaniach przedwyborczych, teraz o tym zapomniał, albo nie przekazał Pani Czernow.
~ 17-06-2011 21:54
Szanowna obsługo i administracjo w szkołach narzekacie na ZNP, a kto z was do tego związku należy, trzeba najpierw należeć do jakiegoś związku, aby czegoś wymagać i tak Prezes ZNP porusza sprawę podwyżek do znudzenia były Prezydent obiecywał 150 zł i tak też obiecywał Zawiła na spotkaniach przedwyborczych, teraz o tym zapomniał, albo nie przekazał Pani Czernow.
~jb 18-06-2011 10:14
tak to prawda nie ma co narzekać na związki jeżeli faktycznie prawdą jest że wystąpiły do władz miasta z propozycją podwyżki dla pracowników administracji i obsługi bez żadnych podziałów i dyskryminacji pozostawiły kwestię podziału dla dyrektorów to nie można mieć pretensji, ale teraz to myślę że na ten podział to chyba jakoś zareagują
~sa 18-06-2011 10:49
Jelonko minął tydzień czy można by było zakończyć to zamieszanie i napisać krótkie sprostowanie bo dalej nie wiem czy p.Czernow która wyrażnie wyjaśniła że podane kwoty 90 i 40 są orientacyjnymi a dyrektor przyznaje wg uznania, czy pani ania z Jeleniej Góry która napisała że w jakimś piśmie jest o podziale środków na administracje i obsługę
~edi 18-06-2011 21:32
ludzie przestańcie z tym "wg uznania dyrektora". szkoła jest jednostką budżetową i wydatkuje środki w ramach puli przyznanej z budżetu miasta, a więc przez władze miejskie, jeśli miasto w osobie Zawiły przznało takie środki że średnio wystarcza na 40 zł brutto dla administracji i 90 zł brutto dla obsługi to dyrektor może co najwyżej dać więcej jednym pracownikom niż te średnie jednocześnie ujmując innym pracownikom "wg uznania", pani czernow widać nie rozumie że z pustego to i salomon nie naleje. już pomijam fakt że w finansach i planowaniu budżetowym używanie słowa "orientacyjnie" to jakaś farsa. widać jacy ludzie żądzą tym miastem, ale 1000 zł (ok. 10%) podwyżki zaraz na starcie urzędowania to nie pogardził. daj panie zawiła te chociaż 10% także innym pracownikom.
~ 19-06-2011 19:37
Dla wszystkich autorów poprzednich komentarzy wyjaśniam, że oszczędności na podwyżkach miasto wyda na inne ważne cele n.p. spotkanie dyrektorów placówek oświatowych z prezydentem w lokalu gastronomicznym w dniu 21.06. Napewno ani jeden dyrektor jako pracownik prezydenta nie zająknie sie na temat braku środków na waloryzację inflacyjna płac ( maj do maja 5 % wg GUS) Pozdro Prezydencie i Dyrektorzy.
~* 30-06-2011 19:49
Podwyżki według uznania dostają tylko co w d..ę włażą bo ci co uczciwie pracują nie mają czasu by wchodzić w zażyłości ze zwierzchnikami od których zależą te śmieszne podwyżki. A co gorsza niektórzy wgl. niedostali żadnych podwyżek a co tam przecież rączka rączkę musi myć!
~Gość 6-07-2011 23:03
Pięć hektarów terenu. Od wiosny do jesieni zamiatanie chodników dróg wewnętrznych parkingów strzyżenie żywopłotów koszenie trawników.Jesienią zgrabienie około 20 ton liści, a zimą przez noc trzeba to jeszcze odśnieżyć. Droga do szkoły musi być odśnieżona i posypana ,fajnie by było gdyby i parkingi były czyściutkie.Taka praca dozorców z jednej ze szkól [ 1150 zł netto]
~Gość 6-07-2011 23:24
Pięć hektarów terenu. Od wiosny do jesieni zamiatanie chodników dróg wewnętrznych parkingów strzyżenie żywopłotów koszenie trawników.Jesienią zgrabienie około 20 ton liści, a zimą przez noc trzeba to jeszcze odśnieżyć. Droga do szkoły musi być odśnieżona i posypana ,fajnie by było gdyby i parkingi były czyściutkie.Taka praca dozorców z jednej ze szkól [ 1150 zł netto]
~pajcez 8-07-2011 11:56
Wydaje mi się,że sedno sprawy jest wyżej.Proszę cofnąć się do pierwszych wyborów,tzw.demokratycznych.Wśród wielu punktów był punkt który mówił,że najniższe pensje dorównają pensjom w UE.Było też wiele innych.A cóż mamy?Tzw.piedestał zapomniał o tych,dzięki którym tam się znalazł.Jeśli ktoś ma więcej, zapomina o tych co mają mniej.Jeśli cała władza ma tyle co ma,to kosztem innych.A może ktoś sobie przypomni jaki ma być przelicznik w chwili przejścia naszego kraju na euro.Ja pamiętam.A miało być tak fajnie.A niech wszyscy sobie popatrzą na prognozowane ceny węgla z tyt.ograniczenia emisjiCO2.Tak więc:serdeczne wyrazy współczucia za pracę w oświacie,za bycie emerytem.A tak w ogóle rzygać mi się chce na to wszystko.Ot mamy co mamy.
~ 13-07-2011 1:47
baaaaaaa
~ 13-07-2011 1:53
oooooo ja pokłon cały wózek w markecie tera z to ja dzieciom buty kupie
~dodi 19-07-2011 9:43
Ja mam wykształcenie wyższe pracuję w administracji mam 1200 zł na 5 osób w domu jak to się ma do nauczycieli któży mają po 5000 netto. Wstyt się przyznawać.... Nauczyciele pracują w 2-3 szkołach na całych etatach my nie możemy, czy to jest fer...
~ 19-07-2011 9:48
Przynajmniej prosiny w raloryzację ja nie mam podwyżki już 5 lat
~EnJa 4-10-2011 21:47
Witam ,ja pracuję w przedszkolu (woj opolskie) na 3/4 etatu.Mój miesięczny dochód wynosi 830 zł,w tym mam juz wliczony staz(52zł).Zarabiam poniżej najniższej krajowej .nosimy sie z zamiarem wystosowania pisma dla burmistrza ,z prośba o podwyżkę,lecz wątpę że to coś da.To co my zarabiamy to jest ZAPOMOGA,a nie pensja.Proponuje urzędnikowi życ za takie pieniądze,ciekawe co by zrobil za zakupy i co by w ogóle kupił i na ile by mu to starczyło.Człowiek sie musi dwoić i troić jak zagospodorawoć te pieniądze,a oni sobie z tego nic nie robia.Kiedyś nasza pani dyrektor powiedziała nam ,ze mamy sie cieszyc ze tyle zarabiamy i siedziec cicho zeby nam nie zabrali ,zastanawiam sie ,z czego by nam zabrali haha.ZAŁOSNE TO!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group