Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5968
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zamiast ślubnych kwiatów, karma dla bezdomnych czworonogów

Wtorek, 3 czerwca 2008, 7:54
Aktualizacja: 8:12
Autor: Daria Pyrzanowska
JELENIA GÓRA: Zamiast ślubnych kwiatów, karma dla bezdomnych czworonogów
Fot. Daria Pyrzanowska
Katarzyna i Tomasz Orzechowscy, świeżo upieczone małżeństwo, w dniu swojego ślubu nie zapomnieli o zwierzętach. Podarowali dla zwierząt w schronisku przy ul. Spółdzielczej 170 kg karmy.

Pomysł zrodził się, gdy Katarzyna i Tomasz szykowali zaproszenia ślubne. Poprosili w nich gości o to aby zamiast kwiatów w dniu ślubu przynieśli karmę dla zwierząt. Goście chętnie przystali na tę propozycję. Efektem tego jest 170 kg suchej karmy dla psów i kotów.

– Niektórzy proszą o maskotki, które przekazują potem do domu dziecka. My chcieliśmy pomóc zwierzakom ze schroniska – powiedzieli nam nowożeńcy. – Kwiaty przy takiej temperaturze szybko by zwiędły a tak mogliśmy komuś pomóc – mówią państwo Orzechowscy.

Z niecodziennego pomysłu młodych jeleniogórzan ucieszył się także kierownik schroniska Eugeniusz Ragiel, który przyznaje że do tej pory tylko raz zdarzyła się taka sytuacja. Jednak państwo młodzi chcieli pozostać anonimowi.

Miejmy nadzieję, że takie nietypowe pomysły będą częstsze. Póki co, widać, że jest na świecie jeszcze ktoś komu nie obojętny jest los bezpańskich zwierząt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group