Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 7027
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zamiast Carrefour’a – nowe centrum handlowe

Środa, 4 sierpnia 2010, 7:50
Aktualizacja: Czwartek, 5 sierpnia 2010, 7:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zamiast Carrefour’a – nowe centrum handlowe
Fot. Angela
Dziewięćdziesiąt tysięcy metrów kwadratowych powierzchni całkowitej, 160 sklepów i punktów usługowych, hipermarket i market budowlany, parking na 1400 samochodów, a także 700 miejsc pracy – to wszystko ma znaleźć się w nowym centrum handlowym na Zabobrzu, w miejscu, gdzie obecnie stoi Carrefour. Właściciel obiektu Echo Investment prace chce rozpocząć jak najszybciej.

Echo Investment, w planach ma zmodernizowanie istniejącej części Centrum Handlowego Echo, a także dobudowanie nowej, na miejscu gdzie obecnie jest parking Carrefoura oraz na działce sąsiedniej. Po rozbudowie powierzchnia całkowita obiektu wyniesie blisko 90 tys. mkw., a powierzchnia przeznaczona pod wynajem prawie 40 tys. mkw.

– Obecnie spółka jest w trakcie procesu administracyjnego, który zakończy się uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę. Firma prowadzi też uzgodnienia z najemcami obecnego obiektu. Po ich uzyskaniu spółka rozpocznie starania o zabezpieczenie finansowania inwestycji. Intencją firmy jest jak najszybsze rozpoczęcie inwestycji, natychmiast po spełnieniu powyższych warunków. Zakładany czas realizacji to 12 do 18 miesięcy – pisze w odpowiedzi na nasze pytania Wojciech Gepner menadżer i specjalista ds. Public Relations firmy Echo Investment S.A. z Kielc.

Jak mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, firma Echo Investment złożyła obecnie dwa wnioski do urzędu miasta: jeden o wyburzenie obecnego obiektu, drugi o jego rozbudowę.
– W przypadku pierwszego wniosku firma otrzymała już prawomocną zgodę, która jest ważna trzy lata. Trzeba jednak zaznaczyć, że wydana zgoda jest dla właściciela obiektu prawem do wyburzenia, a nie jego obowiązkiem.

– Do urzędu miasta płynął też drugi wniosek dotyczący rozbudowy centrum, jednak z uwagi na nieuprawomocnienie się wszystkich decyzji środowiskowych, postępowanie jest zawieszone. Czekamy na dosłanie czy dostarczenie przez firmę kolejnych dokumentów i odwieszenie postępowania – mówi wiceszef miasta.

Nierozłączną częścią inwestycji jest budowa dalszego odcinka komunikacyjnego, od obecnej drogi urządzonej do zabudowań istniejącego obiektu handlowego. Firma ma również wybudować rondo, które będzie stanowiło fragment całego układu komunikacyjnego docelowo obsługującego również tereny w kierunku ulicy Legnickiej.
Zapisy o przebudowaniu drogi i wybudowaniu ronda w kierunku na Dziwiszów znajdują się w akcie notarialnym.

Zgodnie z planowaną zmianą planu zagospodarowania przestrzennego obecny wyjazd po prawej stronie jadąc na Legnicę ma być zlikwidowany i przeniesiony o kilkaset metrów dalej. W planie zagospodarowania przestrzennego jest również droga omijająca Jelenią Górę od północy, biegnąca po granicy gmin Jelenia Góra i Jeżów Sudecki – podkreśla Jerzy Lenard.

Według szacunków spółki w rozbudowanym centrum zatrudnionych zostanie około 700 osób, a koszt planowanej inwestycji to około 180 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group