Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4575
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Załataną ścieżką nad Jezioro Modre

Sobota, 3 maja 2008, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Załataną ścieżką nad Jezioro Modre
Fot. TEJO
Wycieczka szlakiem rowerowo–pieszym na Perłę Zachodu może umilić wypoczynek podczas długiego weekendu. Niestety, trakt wciąż nie jest do końca odnowiony. Mimo to spaceruje i jeździ po nim wielu mieszkańców i turystów.

Na początku wiosny wypełniono ubytki w asfaltowej nawierzchni ścieżki rowerowo-pieszej. Ale trwające wciąż pracę przy budowie elektrowni wodnej Bobrowice odciskają swoje piętno na malowniczo położonym trakcie.

Nie udało się zamontować nowych barierek wzdłuż części drogi, które odgradzają ją od wąwozu i rzeki Bóbr. Drewniane poręcze i słupy zostały rozkradzione zimą. Nie czyni to rowerowej eskapady bezpieczną, zwłaszcza dla najmłodszych miłośników dwóch kółek.

Nie odnowiono także zniszczonych przez wandali altan, w których spacerowicze mogą usiąść i odpocząć lub schronić się przed deszczem. Chuligani są zresztą wciąż aktywni: demolują to, co jeszcze pozostało.

Jeleniogórskie Elektrownie Wodne, które budują elektrownię, obiecały, że po zakończeniu prac szlak zostanie odnowiony. Chodzi jednak tylko o zniszczoną przez ciężkie pojazdy nawierzchnię. Co z resztą? Nie wiadomo.

Kiedy w piątek jechaliśmy Borowym Jarem, nie zauważyliśmy ani jednego wędkarza ani spławiających się ryb. Wiele wskazuje na to, że w tym odcinku Bobru po prostu ich nie ma.

Pozostaje żałować, że tak piękny szlak jest wciąż bardzo zaniedbany, nawet w jubileuszowym roku 900-lecia Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group