Zalogowanych: 15

Lubin: Zakręciły się w ścisłej czołówce

Sobota, 7 października 2023, 10:35
Aktualizacja: 11:35
Trójka zawodniczek Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra wystartowała w finale dolnośląskim zawodów Szach-Mat. Turniej szachowy rozgrywany w hali widowiskowo-rozrywkowej RCS w Lubinie zgromadził na starcie blisko 400 zawodników i zawodniczek z terenu naszego województwa.

W kategorii klas 5-8 szkoły podstawowej (grupa D) wystąpiło łącznie 99 chłopców i dziewcząt. Turniej rozgrywany był w formule szachów szybkich na dystansie 6 rund tempem 15 minut na zawodnika. Reprezentantki naszego klubu zajęły bardzo wysokie miejsca. Oliwia Cudyk gromadząc 5 punktów zajęła 2. miejsce wśród dziewcząt, tylko za utytułowaną Hanną Owczarek z Polonii Wrocław (również 5 pkt.). Tuż za podium uplasowały się Weronika Sękiewicz (4. pozycje) oraz Katarzyna Tkacz (5. lokata).

Wyniki naszych zawodniczek:

* Oliwia Cudyk - 5 pkt. - 2. miejsce wśród dziewcząt (6. miejsce w klasyfikacji OPEN)

* Weronika Sękiewicz - 4,5 pkt - 4. miejsce wśród dziewcząt (13. w OPEN)

* Katarzyna Tkacz - 4 pkt. - 5. miejsce wśród dziewcząt (15. w OPEN)