Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6203
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zakochani w świecie fantasy

Niedziela, 24 lutego 2008, 16:57
Aktualizacja: 16:58
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zakochani w świecie fantasy
Fot. TEJO
Gry bitewne, karciane i planszowe zdominowały w niedzielę wyobraźnię kilkudziesięciu wielbicieli odrealnienia od współczesnych realiów. Na kilka godzin przenieśli się duchowo do krainy pegazów, wojowników i innych postaci z baśniowych rozgrywek.

Wszystko podczas III Jeleniogórskiej Giełdy Fantastyki, którą przygotowało Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Karkonoska Frakcja Fantastyki. Jej fani zebrali się w sali klubu Kwadrat przy ulicy Bankowej. Wszystko pod okiem organizatora Łukasza Stawowczyka.

Na stolikach rozgrywały się prawdziwe bitwy staczane za pomocą kart, figurek, makiet oraz kostek do gry. Dla widza postronnego nie są wciągające, ale dla ich bezpośrednich uczestników – owszem.

– Gramy w Warhammer Battle – powiedzieli nam młodzi ludzie otoczeni miniaturkami armii wojowników, których wspierają magiczne stwory. Inni rozbudzali wyobraźnię tasując karty.

Realnej otoczki dodawała możliwość kupna, sprzedaży, czy zamiany nowości ze świata gier. – Nie jest to tanie hobby – usłyszeliśmy od uczestników. Średnio gra kosztuje około 200 złotych. Fani fantasy szukają okazji na internetowych aukcjach Allegro.
W niedzielę mogli zapoznać się z ofertą tych, którzy na świecie fantasy robią fantastyczne i zupełnie rzeczywiste interesy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group