Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7776
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zakleszczeni w korkach

Środa, 30 kwietnia 2008, 8:00
Aktualizacja: Czwartek, 1 maja 2008, 8:15
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zakleszczeni w korkach
UIlica Wolności na wysokości dawnego Zajazdu Cieplickiego.
Fot. TEJO
Kierowcy, którzy zdecydują się na przejazd ulicą Wolności, spędzą sporo czasu w korkach. Powód? Wyłączenie jednej strony ulicy w ramach bieżącego remontu dróg. – Do takiej sytuacji zmotoryzowani będą się musieli przyzwyczaić, bo niebawem będzie to standard – mówi Jerzy Bigus, wiceszef Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Zakorkowana ulica Wolności to dla kierowców prawdziwy koszmar. Czekający narzekają na brak wyobraźni zleceniodawców i żądają zmian godzin pracy firmy prowadzącej remont.
– Takie naprawy można robić w dzień na bocznych uliczkach, gdzie nie ma takiego natężenia ruchu – mówi pan Zbigniew, kierowca z Jeleniej Góry. Ulica Wolności to jedna z najbardziej obleganych miejsc w mieście. Jeśli jest konieczność prowadzenia tam prac, to niech odbywa się to w godzinach popołudniowych.

– Dziś (środa) zacznie się naprawa pozapadanych studzienek przeciwdeszczowych po drugiej stronie poczty – zapowiada Jerzy Bigus, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Zarząd rozważy możliwość prowadzenia remontu w godzinach popołudniowych, ale najprawdopodobniej nie przyniesie to żadnego rezultatu. Nikt nie chce pracować po południu. Poza tym z takiego pomysłu nie ucieszyliby się zapewne okoliczni mieszkańcy, którzy po powrocie z pracy do domu chcą mieć spokój.

Trzeba wziąć również pod uwagę fakt, że korki w mieście będą się pojawiać coraz częściej, i to niekoniecznie z powodu ekip remontowych. W mieście jest coraz więcej samochodów, a drogi nie są z gumy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group