Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 6100
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zagrali i uzbierali pieniądze dla szkoły

Środa, 12 lutego 2014, 7:49
Aktualizacja: 7:52
Autor: Mea
Jelenia Góra: Zagrali i uzbierali pieniądze dla szkoły
Fot. Organizatorzy
Nauczyciele wraz z uczniami II LO im. C.K. Norwida przygotowali Norwidowski Koncert Karnawałowy „Piosenka jest dobra na wszystko – Kabaret Starszych Panów”. Impreza odbyła się w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach. – Z biletów i licytacji uzbieraliśmy ponad 5 tys. zł – mówi Iwona Kumek, dyrektor II LO.

oncert z humorem i wdziękiem jako Starsi Panowie poprowadzili: nauczyciel języka polskiego i współautor scenariusza Ryszard Grzywacz oraz nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Justyn Bilski. Sala teatru wypełniona była po brzegi. Aktorsko i wokalnie uczniów przygotowała Renata Kryńska - nauczycielka wiedzy o kulturze, współautorka scenariusza.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie: Justyna Sieniuć, Martyna Dukowicz, Natalia Droń, Paulina Bocian, Małgorzata Parzymies oraz Radosław Droń - absolwent II LO, który akompaniował na skrzypcach i fortepianie. Ponadto w spektaklu wzięli udział: Damian Bogdański i Paweł Kokoszka, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych, uczestniczący w zajęciach Studia Piosenki w MDK. Dwie wyśmienite etiudy aktorskie zaprezentował teatr, prowadzony przez Ryszarda Grzywacza, w skład którego wchodzą uczniowie II LO. Oprócz tego na scenie pojawili się Piotr Orłowski i Oskar Doruch.

- Widzowie mieli niepowtarzalną okazję cofnąć się czasie i przeżyć na nowo fenomen twórczości Starszych Panów: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. W kabarecie była wspaniała obsada, piosenki i teksty pisane dla konkretnych aktorów i przepiękna polszczyzna, a wszystko tak niesamowicie ze sobą zgrane – chwaliła Iwona Kumek, dyrektor II LO.

Podczas koncertu odbyła się licytacja atrakcyjnych przedmiotów m.in. dwóch obrazów podarowanych przez mamę uczennicy II LO M. Menażyk i piłki z podpisem legendy polskiego futbolu Włodzimierza Lubańskiego. Licytacja wzbudziła ogromne emocje.

- Dochód z koncertu, a dokładniej z biletów i licytacji zostanie przeznaczony na doposażenie szkoły w multimedia i nagrody dla wyróżniających się uczniów – mówi Iwona Kumek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group