Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 9113
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zagłodziła psa

Sobota, 22 lutego 2020, 7:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 lutego 2020, 6:17
Autor: WAC
Region: Zagłodziła psa
Fot. DIOZ
Interwencje w kolejnej bulwersującej sprawie podjęli w ostatnim czasie wolontariusze z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Tym razem chodzi o zagłodzenie psa na osiedlu domów jednorodzinnych w Wołowie.

Okoliczności wydarzenia wskazują, że w tym przypadku zwierze stało się ofiarą konfliktu pomiędzy byłymi małżonkami. 44 - letnia kobieta, pod opieką której pozostawało zwierzę zagłodziła je z zemsty na przebywającym zagranicą byłym mężu. Szczegóły sprawy ma wyjaśnić postępowanie prowadzone przez policjantów z Wołowa.

Lusia - bo tak nazywała się ofiara okrucieństwa, była skrajnie wychudzona, widoczne były u niej wszystkie kości szkieletu - mówi Konrad Kuźmiński z DIOZ. - W przydomowym boksie wszystkie miski były puste. Pies nie mógł liczyć chociażby na kroplę wody. W ogromnych męczarniach suczka odeszła z tego świata. Wspólnie z wołowską Inspekcją Weterynaryjną zabezpieczyliśmy zwłoki zwierzęcia, celem wykonania sekcji. Kobiecie za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem może grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Będziemy w tej sprawa reprezentować prawa pokrzywdzonego, a na etapie postępowania przed sądem - wykonamy uprawnienia oskarżyciela - informuje K. Kuźmiński.

Twoja reakcja na artykuł?

3
2%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
12
9%
Smuci
32
23%
Złości
90
66%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
992
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group