Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11217
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Zadymienie z cichym zabójcą w Piechowicach

Środa, 9 października 2013, 10:23
Aktualizacja: 10:26
Autor: Angela
Kobieta i trzyletnia dziewczynka zostały wczoraj (08.10) ewakuowane z wielorodzinnego budynku przy ul. Żymierskiego w Piechowicach, bo około godz. 13.30 doszło tam do zadymienia. W mieszkaniu, gdzie palono w piecu kaflowym, wykryto tlenek węgla. Pozostali lokatorzy ewakuowali się przed przyjazdem strażaków. Podobne zdarzenie miało miejsce przy ul. Klonowica.

Po przyjeździe na ul. Żymierskiego okazało się, że w zadymionym mieszkaniu na parterze jest kobieta z trzyletnią dziewczynką, której strażacy udzielili pierwszej pomocy. Następnie dziecko zostało przekazane pod opiekę pogotowia ratunkowego.

- Strażacy przewietrzyli mieszkanie, wygasili w piecu i zalecili niekorzystanie z przewodu kominowego do czasu jego przeglądu – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – W mieszkaniu wykryto 80 ppm tlenku węgla. Udział w 1,5-godzinnej akcji wzięło 14 strażaków – dodaje A. Ciosk.

Również 1,5 godziny trwała akcja przy ul. Klonowica, gdzie dym cofnął się z komina do piwnicy i zadymił cały wielorodzinny budynek. W tym przypadku ewakuacja mieszkańców nie była jednak konieczna. Strażacy przewietrzyli kamienicę, a przewodem kominowym zajął się kominiarz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group