Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6668
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zadymienia i ...ognisko w budynku

Wtorek, 19 stycznia 2010, 10:37
Aktualizacja: 10:39
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zadymienia i ...ognisko w budynku
Fot. agrzywacz
Wczoraj jeleniogórscy strażacy czterokrotnie wyjeżdżali do pożarów i zadymień w budynkach przy ulicach Wolności, Mickiewicza, Zaułek i Wiejskiej. Przyczyny to nieszczelne przewody kominowe, w jednym przypadku bezdomni rozpalili sobie ognisko na I piętrze niezamieszkałego obiektu. Ewakuowano dwie osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

O godzinie 21.00 ogień pojawił się w opuszczonym budynku przy ulicy Wiejskiej. Kiedy strażacy dojechali na miejsce zastali tylko zadymienie. Najprawdopodobniej ogień zaprószyły, a następnie ugasiły osoby bezdomne. O 19.25 doszło do zadymienia jednego z mieszkań w budynku przy ulicy Mickiewicza. Przyczyną był nieszczelny przewód kominowy. Strażacy po wykonaniu pomiarów i wywietrzeniu lokalu zakazali korzystania z komina do czasu jego przeglądu i napraw kominiarskich. Do kolejnego zadymienia doszło również ponad dwie godziny wcześniej przy ulicy Zaułek. W nieużytkowanym mieszkaniu na III piętrze wielorodzinnego budynku komunalnego dym wydostawał się ze źle podłączonego pieca kaflowego.

Tragicznie dla dwóch bezdomnych mogło się natomiast zakończyć dogrzewanie przy rozpalonym ognisku na I piętrze opuszczonego budynku przy ulicy Wolności. Od niego przed godziną siódmą rano zajęło się wnętrze budynku wraz z naniesionymi przez bezdomnych śmieciami, uraniami i innymi rzeczami. Wezwani na miejsce strażacy ugasili płomienie i ewakuowali bezdomnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group