Sobota, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 11027
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zaduszki z Grzegorzem Turnauem w Staniszowie

Niedziela, 3 listopada 2013, 7:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 listopada 2013, 7:10
Autor: Mea
Jelenia Góra: Zaduszki z Grzegorzem Turnauem w Staniszowie
Fot. Organizator
„Lubię Duchy” – taki tytuł nosił koncert Grzegorza Turnaua, który artysta zaprezentował wczoraj (2.11.) w Pałacu Staniszów. – Atmosfera i melancholijne utwory tworzyły wspaniałą atmosferę i skłaniały do zadumy nad życiem – mówili licznie zgromadzeni widzowie.

Grzegorz Turnau oprócz piosenek ze swojego repertuaru wykonał wraz z saksofonistą Leszkiem Szczerbą utwory bliskich artyście, nieżyjących już autorów i kompozytorów, takich jak: Jerzy Wasowski, Julian Tuwim, Konstanty Ildefons Gałczyński, Marek Grechuta czy Grzegorz Ciechowski.

Zaduszki w Pałacu Staniszów to już tradycja. – Co roku organizowaliśmy „Zaduszki Jazzowe”, tym razem zdecydowaliśmy się zaprosić znakomitego artystę Grzegorza Turnaua. Wystąpił w niezwykłym repertuarze zarówno autorskim, jak i innych artystów, którzy już odeszli – mówiła Agata Rome-Dzida, organizatorka.

Ok. 150 widzów, którzy przybyli na koncert, było zachwyconych koncertem.
- Wraz z moją 7-letnią córeczką słuchamy piosenek Grzegorza Turnaua i bardzo nam się podobają. Chciałyśmy odpocząć przy dźwiękach jego muzyki przeżywać Zaduszki. Tytuł koncertu jest adekwatny do jego nastroju - powiedziała Marta Sach-Borgul z Jeleniej Góry.

- Moim ulubionym utworem Grzegorza Turnaua jest „Na Plażach Zanzibaru”. Lubię słuchać jak gra i śpiewa, bo jego teksty dają wiele do myślenia – dodała Krystyna Borgul, córeczka pani Marty.

- Lubię tego artystę i lubię koncerty w Pałacu Staniszów, w których uczestniczyłem już nieraz. Miejsce to jest magiczne i występują w nim wspaniali muzycy. Przyszedłem wraz z córką, która uczy się gry na fortepianie i będzie miała okazję zobaczyć prawdziwego wirtuoza na żywo. Płyta Grzegorza Turnaua z utworami Marka Grechuty zrobiła na mnie wielkie wrażenie. W klimacie Zaduszek Grzegorz Turnau sprawdził się wspaniale – stwierdził Marek Boguski z Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
558
Tak
87%
Nie
8%
To zależy od pogody
6%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – magia w centrum Uzdrowiska
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – gwarny Plac Piastowski
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – mapping na Teatrze
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Opał i Gibbs na scenie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group