Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9812
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zaczytaj się z Jelonką.com

Piątek, 30 czerwca 2017, 6:51
Autor: KK
Jelenia Góra: Zaczytaj się z Jelonką.com
Fot. Książnica Karkonoska
Bibliotekarze jeleniogórskiej Ksiąznicy Karkonoskiej na początek wakacji proponują nam: „Odzyskaj pewność siebie”, „Krystallos. Królestwo Karkonosza” oraz „Śmiechołki”. Dlaczego? O tym w ich recenzjach. Zapraszamy do lektury.

Odzyskaj pewność siebie. Robert Kelsey
Ta książka zdecydowanie różni się od innych poradników dostępnych na rynku wydawniczym. Przede wszystkim dlatego, że jego autor nie jest psychologiem. To bardzo osobista opowieść człowieka, który doświadczył i sam sobie narobił wiele złego, bo brakowało mu wiary w siebie, a jednocześnie bardzo długo nie zdawał sobie sprawy, że niepewność jest jego największym problemem. To też jeden z najciekawszych aspektów tej książki – jakie jeszcze objawy, oprócz nieśmiałości, daje brak pewności siebie. Robert Kelsey przerobił chyba wszystkie możliwe programy terapeutyczne, przeczytał i przyswoił większość znanych publikacji tematycznych, aby wyciągnąć z nich to, co według niego najlepsze, co najbardziej mu pomogło, a wszystko uzupełnił własnym komentarzem, refleksją, doświadczeniem zdobywanym przez lata pracy nad sobą, pracy coraz bardziej świadomej, dzięki której, z zamkniętego w sobie, pełnego zahamowań chłopaka, stał się człowiekiem sukcesu. Kompleksy, pesymizm, słabość, brak akceptacji samego siebie nie tylko nie pozwalają rozwinąć się, ale mogą zniszczyć życie osobiste i zawodowe. Robert Kelsey udowadnia, że bez względu na przyczyny ten stan nie musi trwać wiecznie. Niewielu ludzi rodzi się z wiarą w siebie, a już z pewnością nikt nam nie da takiego prezentu – to jest coś, czego się uczymy przez całe życie. Tylko trzeba chcieć potraktować siebie, jak sam mówi – jako pracę w toku, dać sobie szansę. Książka dostępna w zbiorach Książnicy Karkonoskiej (KH)

Krystallos. Królestwo Karkonosza. Teresa Warawko
„Na początku była otchłań niepewności, gdzie walczyły ze sobą ogień i lód, jak dobro i zło. Z energii tych narodził się bóg, Sudetus” – tak zaczyna się świat Sudetów, powoli nabiera kształtów, powstają góry, tworzą się źródła i rzeki. Zachwycony swym dziełem Sudetus zapełnia krainę roślinami, istotami rozumnymi, zwierzętami i ludami. Bieżuńczanie, Bobrzanie, Trzebowianie, każdy z ludów się w czymś specjalizuje, a obok człowieka trwają bogowie. Mitologia sudecka Teresy Warawko to świat fascynujący, autorka ożywia przyrodę nadając jej boskie cechy, powierza istotom nadludzkim konkretne zadania i splata ich losy z losami ludzi. Narrator wyjaśnia skąd się wziął Karkonosz, kim są kolejni troszis, członkowie społeczności Bozew, kto wykonał pierwszy kryształ, gdzie rośnie Złote Drzewo i co się stanie, kiedy przestanie bić Serce Przyrody w Krystallos. To zaledwie początek tego świata, gdzie za dobro odpłaca się dobrem, a zło doczekuje się kary. Nad wszystkim czuwają siły przyrody, bogowie, księżne i nieludzkie stworzenia, a ludzie tu mieszkający są twardzi, pracowici i odważni. Przyjemna lektura, idealna przed górska wędrówką w Karkonoszach, Izerach, Kaczawach i Rudawach, bo w każdym z tych pasm mieszka mit. Książka dostępna w zbiorach Książnicy Karkonoskiej. (JJ)

Śmiechołki – Agnieszka Zimnowodzka
Gdzieś daleko stąd, w miejscu, które trudno znaleźć na mapie, znajdowało się miasteczko o wdzięcznej nazwie Humorki. Poznaj zabawne opowieści o mieszkańcach Humorków. W każdej książeczce dowcipnie przedstawiamy szczególny typ charakteru naszych bohaterów. Jeśli chcesz poznać tajemnicę skradzionych uśmiechów i dowiedzieć się, czym sztuczny uśmiech różni się od naturalnego, koniecznie przeczytaj tę książeczkę! W miasteczku Humorki mieszka wiele innych ciekawych postaci. Jeśli chcesz poznać ich wyjątkowe charaktery, sięgnij po kolejne książeczki z serii: Wścibionki, Zdziwionki, Dąsacze, Wstydziołki, Przechwalaki. Polecamy. Książka dostępna w zbiorach Książnicy Karkonoskiej. (AJ)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group