Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6405
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zachowają trzeźwy umysł

Sobota, 15 sierpnia 2009, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Angela
Daria Batorowicz, Paweł Bień i Adrian Skulimowski z Gimnazjum w ZSO nr 1, Ula Kucharczyk i Anna Bibak z SP nr 3, Natalia Nastula z MDK oraz Wiktoria Krakowiak ze świetlicy terapeutycznej przy SP nr 11 to siódemka wyróżnionych w konkursach w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.

Do tegorocznej kampanii organizowanej co roku przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, włączyło się około 900 samorządów z całej Polski. W ramach pięciu zorganizowanych konkursów do organizatorów napłynęło natomiast tysiące prac.

Do wydziału zdrowia i polityki społecznej oraz miejskiej komisji rozwiązywania alkoholowego, które na terenie Jeleniej Góry koordynowały przebieg akcji, wpłynęły informacja i dyplomy podsumowujące pierwszy etap konkursów indywidualnych. – Były to zadania rysunkowe, konkursy na zorganizowanie jakieś imprezy i inne – mówi Andrzej Marchowski, koordynator kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” w Jeleniej Górze.

– W ostatnich dniach otrzymaliśmy informację od głównego organizatora, że siedmiu jeleniogórskich uczniów otrzymało wyróżnienia. Nagrody dla tych osób rozdamy na spotkaniu, które zostanie zorganizowane tuż po wakacjach. Nie mamy w tym roku przyznanych nagród, ale siedem wyróżnień to dowód, że młodzież jest zdolna.

Jak mówi Andrzej Marchowski, jeleniogórscy uczniowie biorą czynny udział w kampanii co roku i co roku zdobywają nagrody. W tym roku do akcji włączyli się dziewczęta i chłopcy z ośmiu szkół. W najbliższym czasie mają się też pojawić wyniki konkursów zespołowych.

Wszelkie informacje dotyczące tego, czym zajmuje się wydział zdrowia i polityki społecznej oraz wszelkie aktualności na temat bieżących działań placówki od wczoraj można znaleźć na nowej stronie internetowej urzędu miasta Jeleniej Góry www.jeleniagora.pl w zakładce „dla mieszkańca - zdrowie i polityka społeczna”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group