Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 10531
Zalogowanych: 59
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zachęta na eksport

Poniedziałek, 18 lipca 2011, 7:30
Aktualizacja: 17:30
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Zachęta na eksport
Fot. UM
Ponad 20 tysięcy „Wędrownika Jeleniogórskiego” trafiło już do miejsc, które najczęściej odwiedzają turyści, przyjeżdżający do Kotliny Jeleniogórskiej. Samorządowcy doszli do wniosku, że reklamowanie atrakcji stolicy Karkonoszy w mieście prowadzi donikąd.

„Wędrownik” – to 24-stronicowy mini-przewodnik po atrakcjach Jeleniej Góry, opisujący przeróżne ciekawostki, zabytki, trasy spacerowe, informujący o godzinach otwarcia poszczególnych instytucji kultury i muzeów, a także zawierający wakacyjny kalendarz imprez.
– Zdecydowaliśmy się wydać taki informator – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry – z myślą, by jego dystrybucja odbywała się głównie poza samym miastem, w najatrakcyjniejszych ośrodkach wokół Jeleniej Góry.

Chodzi o to, by turysta, który przyjedzie do Karpacza, Szklarskiej Poręby, Podgórzyna, czy do gospodarstw agroturystycznych Janowic Wielkich, Starej Kamienicy i Mysłakowic wiedział, że warto przyjechać na dzień, czy dwa do Jeleniej Góry. Sięgnęliśmy z dystrybucją relatywnie daleko, aż do miejscowości powiatów lubańskiego i lwóweckiego. Duży nakład gwarantuje, że te informacje dotrą do naprawdę wielkiej grupy potencjalnych gości Jeleniej Góry.

Dystrybucja została zaplanowana (i już jest zrealizowana) bardzo precyzyjnie. Po 50 do 150 egzemplarzy otrzymały hotele, zamki i pałace w okolicy, nawet do niewielkich pensjonatów dotarło po 20 – 30 egz. Zdecydowanie większe pakiety (nawet do 300 egz. – jak karpacki „Sandra Spa” otrzymały renomowane ośrodki wczasowe poza Jelenią Górą. Wrocławska Dolnośląska Organizacja Turystyczna otrzymała 500 egz., podobnie jak „Gołębiewski” w Karpaczu. Tyle samo trafiło do PKS Tour, udostępniane są w autobusach dalekobieżnych, przyjeżdżających do Jeleniej Góry, itp.

– Odstąpiliśmy od zwyczaju reklamowania atrakcji Jeleniej Góry w samym mieście, bo trafiała do ludzi, którzy już i tak do nas przyjechali – powiedział M. Zawiła. – Promujemy się w miejscach, do których docierają turyści, którzy nie zawsze mogą wiedzieć, co ciekawego jest w mieście i dlaczego naprawdę warto tu przyjechać. Z doświadczeń takich przedsięwzięć wynika, że poza korzyściami tegorocznymi możemy liczyć także na „efekt odłożony w czasie” i turysta, który otrzyma takie wydawnictwo przyjedzie do nas też za rok, jeśli nie wszystko zdołał zobaczyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
838
Kawa
38%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
10%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group