Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1839
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zachęta na eksport

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 18 lipca 2011, 7:30
Aktualizacja: 17:30
Autor: RED
Fot. UM
Ponad 20 tysięcy „Wędrownika Jeleniogórskiego” trafiło już do miejsc, które najczęściej odwiedzają turyści, przyjeżdżający do Kotliny Jeleniogórskiej. Samorządowcy doszli do wniosku, że reklamowanie atrakcji stolicy Karkonoszy w mieście prowadzi donikąd.

„Wędrownik” – to 24-stronicowy mini-przewodnik po atrakcjach Jeleniej Góry, opisujący przeróżne ciekawostki, zabytki, trasy spacerowe, informujący o godzinach otwarcia poszczególnych instytucji kultury i muzeów, a także zawierający wakacyjny kalendarz imprez.
– Zdecydowaliśmy się wydać taki informator – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry – z myślą, by jego dystrybucja odbywała się głównie poza samym miastem, w najatrakcyjniejszych ośrodkach wokół Jeleniej Góry.

Chodzi o to, by turysta, który przyjedzie do Karpacza, Szklarskiej Poręby, Podgórzyna, czy do gospodarstw agroturystycznych Janowic Wielkich, Starej Kamienicy i Mysłakowic wiedział, że warto przyjechać na dzień, czy dwa do Jeleniej Góry. Sięgnęliśmy z dystrybucją relatywnie daleko, aż do miejscowości powiatów lubańskiego i lwóweckiego. Duży nakład gwarantuje, że te informacje dotrą do naprawdę wielkiej grupy potencjalnych gości Jeleniej Góry.

Dystrybucja została zaplanowana (i już jest zrealizowana) bardzo precyzyjnie. Po 50 do 150 egzemplarzy otrzymały hotele, zamki i pałace w okolicy, nawet do niewielkich pensjonatów dotarło po 20 – 30 egz. Zdecydowanie większe pakiety (nawet do 300 egz. – jak karpacki „Sandra Spa” otrzymały renomowane ośrodki wczasowe poza Jelenią Górą. Wrocławska Dolnośląska Organizacja Turystyczna otrzymała 500 egz., podobnie jak „Gołębiewski” w Karpaczu. Tyle samo trafiło do PKS Tour, udostępniane są w autobusach dalekobieżnych, przyjeżdżających do Jeleniej Góry, itp.

– Odstąpiliśmy od zwyczaju reklamowania atrakcji Jeleniej Góry w samym mieście, bo trafiała do ludzi, którzy już i tak do nas przyjechali – powiedział M. Zawiła. – Promujemy się w miejscach, do których docierają turyści, którzy nie zawsze mogą wiedzieć, co ciekawego jest w mieście i dlaczego naprawdę warto tu przyjechać. Z doświadczeń takich przedsięwzięć wynika, że poza korzyściami tegorocznymi możemy liczyć także na „efekt odłożony w czasie” i turysta, który otrzyma takie wydawnictwo przyjedzie do nas też za rok, jeśli nie wszystko zdołał zobaczyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~trew 18-07-2011 8:45
Teraz jesteśmy POMARAŃCZOWĄ DOLINĄ. ...ale generalnie okolic czerwonego widma opuścić ciągle nie możemy.
~hhrhrrhrh 18-07-2011 10:39
po pierwsze zmienilbym grafika i wydawce... chyba ze to jakiś układ - calos kiczowata i graficznie z poprzedniej epoki!!! Po drugie co może turysta robić dwa dni w Jeleniej! Zwiedzać pustki? Patrzeć na wszechobecny syf? Czy może płacić prywatnej firmie mandaty za parkowanie!? To czeska PRAGA przyciąga turystów na 3dni.. a Pan prezydent chce w Jeleniej znaleźć 2dni NA CO?
Tomy M. 18-07-2011 13:59
Projekt graficzny? Gdzie tutaj widzicie projekt graficzny? Prześwietlone zdjęcie ratusza, niby poruszone zdjęcia idiotycznie ubranych ludzi, skrzywiona marnym obiektywem twarz kobiety, idiotyczna pisana czcionka (patrz kerning) + jakieś kombinacje ze sztucznym poruszeniem zdjęcia mające zastąpić brak plakatowej dynamiki. Zero pomysłu. CZY WY TO NAZYWACIE PROJEKTEM?! Jak to się robi w POlsce? Takie zleconko idzie "PO układach" Projekty rozdziela się na 10 części i puszcza BEZ PRZETARGU dla znajomych królika, rzadko kiedy firma wystawiająca fakturę ma coś wspólnego z projektami które z reguły są robione przez osoby trzecie "z łapanki" np. studentów. Osobną sprawą jest np. ILOŚĆ EGZEMPLARZY.Kto policzy te rozdane PO POlsce?! Jak to skontrolować? Patrzcie i uczcie się od Rycha, Zbycha i Mira.
~mieszkaniec123 18-07-2011 15:08
no proszę że też ktos z Urzędu Miasta wpadł na taki rewelacyjny pomysł. ja biję brawo i może to ich zmobilizuje do kolejnych mądrych decyzji
~do Tomy M. 18-07-2011 15:32
Gdzie ty widzisz zdjęcie ratusza??? Najpierw zorientuj się pacanie, jakie zabytki są w mieście, a dopiero potem wylewaj do internetu nędzne frustracje swojego marnego żywota.
~do Tomy M 18-07-2011 15:44
Zgadzam sie ze wszystki... tylko blad- to nie ratusz a Pl Piastowski Nie mniej jednak 100% racji kolego... co do ilości to można to łatwo skontrolować ;) Na fakturze ;) :P hehehehehe
~flay 18-07-2011 15:45
Promocja to się tu odbywa ,ale znajomych Pana Prezydenta ,reszta ma anty promocję i musi spieprzać z tego miejsca, taka promocja:)
~ 18-07-2011 17:33
W jeleniej to jest hipermarket i cmentarz. hary hary hipermarket, hary hary cmentarz:)
Tomy M. 18-07-2011 20:37
To faktycznie nie ratusz ... tylko pałac w Cieplicach. Jak ktoś nie ma do czego się przeczepić to przeczepi się to nieistotnych szczegółów. Myślisz że dlaczego ja to piszę, bo LUBIĘ?! Piszę to tylko po to aby skończyła się intelektualna padaczka rządzących! Gdy nikt nie skrytykuje tego g*wna które nam serwują to następnym razem będzie jeszcze gorzej.
~do Tomy M. 18-07-2011 21:14
G*wno to ty serwujesz. Co może wiedzieć o mieście i promocji miasta osoba, która myli ratusz z pałacem Schaffgotschów w Cieplicach? Odpowiedź jest oczywista: NIC! Ci rządzący może nie są idealni, ale takie rzeczy mają w małym palcu. Ty nawet tyle nie wiesz, co wcale nie przeszkadza ci sądzić, że jesteś najlepszy i najmądrzejszy. Tymczasem jesteś ZEREM.
~kolego wyzej 19-07-2011 0:02
zerem to chyba ty jesteś Grafik jest grafikiem i moze miec gleboko wiedze na temat tego co na foto, tresci itd Ma w piekny i modny sposob ubrac to wszystko,.. nawet jakby to bylo gown* to ma to zrobic BDB! Za to dostaje kase. My w Jeleniej mamy wlasnie dla turystow jedno wielkie G ale zamiast to G ladnie oprawic to to G oprawiono rowniez w G sposob i tak oto mamy Podwojne G reklamujace G miasto! :P Pozdro a Tomy M jak najbardziej ma racje!
~krys1 19-07-2011 9:51
A widzę ,że panowie weszli w dyskurs i to ktoś chyba jest mocno zaangażowany w ten folder czyżby był autorem folderu. Miałem folder w rękach po pierwsze 1/ Nie jest, to żadna rewelacja (folder za Kusiaka informacyjny o tym co się dzieje w mieście był grubszy i lepiej wydany, dziś mamy info na papierze niemal z bibuły, taka promocja miasta od strony imprez,że szkoda mówić) 2/ Turystyczne szlaki opisane byc może i strategicznie pod Jelenią Górę, ale tak ubogo,że nasmarowałby to samo uczeń z podstawówki (nic porywającego w tym nie ma) 3/ Farba drukarska, folder śmierdzi niemiłosiernie aż boli od tego głowa. 4/ Po przeglądnięciu tej reklamówki odłożyłem do skrzynki na reklamy, bo szkoda mi drzew i papieru na którym drukuje się rozmaite rzeczy, dla których drzewa muszą być wycinane!!!
~Janusz M. 19-07-2011 15:59
Akurat "~do Tomy M." ma w 100% rację. Jak może zajmować się promocją ktoś, kto nie ma pojęcia o najważniejszych zabytkach Jeleniej Góry? Uwagi Tomiego M. na temat czcionki, fotografii, układu folderu itp. to wyłącznie jego własne widzimisie - na dodatek laika. Znam dość dobrze ten folder, prowadzą profesjonalną agencję reklamową i mogę powiedzieć, że folder jest na światowym (czyt.: bardzo dobrym) poziomie (uprzedzam ewentualne zarzuty: nie jestem w żaden sposób zaangażowany w powstanie folderu). Laikom i frustratom, którym przykładowo nie podoba się, że farba śmierdzi, proponuję, aby zapoznali się najpierw z tym folderem, albo sami zrobili coś lepszego (prawdopodobnie tego nie potrafią, bo są dobrzy tylko w jednym - w anonimowym pluciu jadem na forach internetowych). Pozdrawiam
~krys 1 20-07-2011 9:14
Wiec rozumiem,że wypowiedzenie się na temat tego folderu i wyrażenie swojego zdania - folder miałem w ręku i mnie jakoś nie porwał, to jest plucie i prymitywizm!!! Rozumiem,że mam chwalić, bo inaczej nie wypada??? A ludzie mają rozmaite zawody nie wszyscy muszą być grafikami, farba śmierdzi taka jest prawda, papier nie za bardzo, opisy bardzo lakoniczne takie minimum minimorum. A może ktoś jest zwyczajnie obiektywny i widział setki takich folderów i to nie tylko w Jeleniej Górze. Powtarzam, to nie jest rewelacja, więc bez inwektyw i obrażania się na ludzką opinię, nie wszyscy muszą być grafikami...
~@ "krys 1" 20-07-2011 15:06
Więc po co się wypowiadasz, skoro zupełnie się na tym nie znasz? Jak się nie znasz, to siedź cicho i słuchaj mądrzejszych. Napisz może jeszcze, że folder jest beznadziejny, bo ci się światło odbija w kredowym papierze. Tacy jak ty potrafią tylko opluwać innych i wszystko, co inni robią. Teraz właśnie sam potwierdziłeś, jaki z ciebie znaffca...
~krys1 20-07-2011 16:25
Oj chyba rozmawiam z kimś kto przy tym siedział, na temat autostrad mają się wypowiadać np drogowcy, ci co asfalt kładą czy odbiorcy??? I Znawca pisze się przez "W" a nie FF :) Jest demokracja i na temat takich broszurek można pisać ile się tylko chce... Chyba jesteś młodym człowiekiem, bo nie panujesz nad emocjami...
~wobo 20-07-2011 17:54
Do poprzednika. Kolego, wypowiadać każdy się może, co nie zmienia faktu, że piszesz bzdury. Już ci to kilka osób napisało, więc przymknij wreszcie japę. Demokracja demokracją, ale przyzwolenia na głupotę nie ma nawet w demokracji.
~Krys 1 20-07-2011 19:06
A więc znafffca przez "F" ??? i widzę ,że nowe mądre słowo : JAPA :) Prymitywizm wyłazi do "n" potęgi dobrze widzieć kto pisze.... Nie przypominam sobie,żebyśmy byli kolegami..., folder przecież nas nie połączył, mam inne zdanie na jego temat. Nikt inny mnie tu nie lży za wypowiadanie, tylko człowiek od ZNAFFFCY:) Znaczy się ZNAFFFCA:)
~wobo 20-07-2011 19:11
Znafffca przez "f" to ktoś właśnie taki jak ty. Jak nie rozumiesz kolego tego określenia, to cofnij się do szkoły specjalnej (pewnie nawet jej nie skończyłeś), a nie zabieraj się za oceny rzeczy, które przerastają twoje możliwości intelektualne.
~krys1 22-07-2011 11:31
Wobo od foldera intelektualista przez "F" znaczy się ZnaFFFCA :) A jakie to trzeba mieć możliwości aby wydać takiego knota, nawet nie wiesz z kim prowadzisz dialog ,a obrażasz ludzi swoimi obelżynami! Tacy jak ty gdy tylko usłyszą krytykę potrafią tylko tupać nóżkami i wyrzucać obelgi w kierunku odbiorców produktu, który reklamują. Widziałem kiedyś we Wrocławiu pewnego młodzieńca, który próbował wcisnąć jakaś szczotkę do włosów na chodniku pewnej kobiecie i gdy ta mu odmówiła, to z tego całego gniewu zbluzgał ją, taki był na poziomie. Rozumiem ZnaFFFFco,że praktykujesz podobną metodę. Folder nie jest na dobrym poziomie, robiliście go pod odbiorców, więc odbiorca wam o tym mówi i wszystko jedno kim odbiorca jest. No chyba,że robicie foldery dla własnej satysfakcji,żeby się móc pochwalić!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group