Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5657
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabobrze przez 10 godzin nie będzie miało wody

Czwartek, 2 października 2008, 10:39
Aktualizacja: 20:46
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zabobrze przez 10 godzin nie będzie miało wody
O godz. 17 zostanie zamknięty basen przy Szkole Podstawowej nr 11.
Fot. TEJO
W związku z zakończeniem prac budowy nowego odcinka rurociągu prowadzącego wodę użytkową z Grabarowa na Zabobrze i przełączaniem rury prowadzącej wodę do nowego systemu, dzisiaj od godziny 18 do 4 rano dnia jutrzejszego około 50 tysięcy mieszkańców zostanie pozbawionych bieżącej wody.

Jeśli ktoś z mieszkańców Zabobrza planuje się dzisiaj wykąpać, zrobić pranie czy iść na basen po godzinie 18, lepiej niech uczyni to jak najwcześniej. O wspomnianej porze bowiem wody w kranach zabraknie, a godz. 17 zamknięty zostanie również basen w Szkole Podstawowej nr 11. Woda pitna będzie dowożona beczkowozami.

Firma Wamar, która od czerwca budowała nową sieć wodociągową z Grabarowa do Zabobrza, zakończyła bowiem przeprowadzanie nowego sytemu rurociągu korytem rzeki. Dzisiejszego wieczora i w nocy zostanie natomiast przełączona do nowego systemu rura „pięćsetka”, którą doprowadzona jest woda z Grabarowa.

Inwestycja została przeprowadzona z myślą o przyszłej przebudowie mostu na ulicy Wincentego Pola – tłumaczy Ireneusz Brącel, kierownik budowy. Obecnie rury były podczepione dołem mostu, teraz dzięki wybudowaniu dwóch nowych nitek DN 600, idą korytem rzeki. Stara sieć natomiast zostanie całkowicie odcięta.

Do jutra do 4 rano potrwa natomiast przepinanie rury w Grabarowie do nowej magistrali. Koszt całej inwestycji pochłonie około miliona euro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group