Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9627
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zabobrzańska droga rowerowo – piesza w rozbudowie

Poniedziałek, 28 października 2013, 8:15
Aktualizacja: Wtorek, 29 października 2013, 7:25
Autor: Angela
Jelenia Góra: Zabobrzańska droga rowerowo – piesza w rozbudowie
Fot. Angela
Ruszyły prace przy rozbudowie najczęściej odwiedzanej drogi rowerowo – pieszej na Zabobrzu. Do połowy listopada br. Kółko Rolnicze Siedlęcin, wykona nowy kilkusetmetrowy odcinek tej trasy. Prace mają się zakończyć w połowie listopada br., a ich koszt to 125 tys. zł.

Chodzi o dokończenie jednej strony drogi pieszo - rowerowej przy ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze (od strony Krzyża Milenijnego), która „urywa się” na wysokości drogi na krzyż. Dalej prowadzi droga polna, która po opadach deszczu nie nadaje się do użytku.

- Dzięki wybudowaniu 400. metrów dodatkowej ścieżki pieszo-rowerowej w kierunku Dziwiszowa, stworzona zostanie pętla, która będzie łączyła się pod wiaduktem z obecną drogą rowerową zaczynającą się na ul. Ogińskiego przy ogrodach działkowych – tłumaczy Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Będzie ona biegła poniżej nasypu drogowego i łączyła się przy ul. Legnickiej, prowadzącej na Dziwiszów, gdzie wykonawca wykarczuje krzaki, ułoży podbudowę, krawężniki i na to wyleje asfalt – dodaje wicedyrektor zarządu dróg.

To jednak nie jedyne zadanie wykonawcy. Obniży on również krawężniki na ul. Karola Miarki i wybuduje chodnik z mieszanki grysowo – żwirowej asfaltowej, a także wykarczuje krzaki przy drogach rowerowych, na których prowadzone są inwestycje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group