Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7626
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zabili gołębia w Parku Norweskim

Poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 8:40
Aktualizacja: 8:42
Autor: SM
Jelenia Góra: Zabili gołębia w Parku Norweskim
Fot. SM
Najpierw pili piwo, a następnie złapali gołębia, któremu oderwali głowę – mowa o dwóch mężczyznach zatrzymanych przez straż miejską. Do zdarzenia doszło w piątek (18.04) w Parku Norweskim w Cieplicach kilkanaście minut po godz. 10.00.

Dyżurny monitoringu zauważył jak dwóch mężczyzn pije piwo na ławce oraz zaśmieca teren wokół siebie.

- Informacje te zostały przekazane do patrolu straży miejskiej, który pojechał na miejsce, ale zanim dotarł do wskazanej lokalizacji, jeden z mężczyzn zwabił gołębia, złapał go, a następnie przekazał drugiemu, który urwał mu głowę. To samo miało spotkać drugiego złapanego przez nich ptaka, ale mężczyzna zauważył radiowóz i go wypuścił – informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Obaj mężczyźni (w wieku 61 i 44 lat), mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego, zostali zatrzymani przez strażników. W plecaku jednego z nich funkcjonariusze znaleźli martwego gołębia. Mężczyzna nie potrafił powiedzieć dlaczego go zabił. Na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano mężczyzn do dalszych czynności.

- O powodzeniu interwencji zadecydowała nienaganna współpraca dyżurnego monitoringu miejskiego, straży miejskiej i policji. Wspólne działania doprowadziły do ujęcia sprawców w ciągu kilkunastu minut – dodaje Artur Wilimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group