Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 8135
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KRAJ: Zabić w obronie własnej

Wtorek, 8 stycznia 2008, 8:23
Aktualizacja: 8:23
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/KRAJ: Zabić w obronie własnej
Fot. Archiwum
Jesteśmy gotowi pozbawić życia bandytę, który napadnie na nas lub najbliższych i będzie nam groził śmiercią. Złodzieja samochodu potraktujemy łagodniej.

To wynik nietypowej ankiety przeprowadzonej przez Dziennik. Gazeta postawiła problem obrony koniecznej wśród Polaków. – Są gotowi zabić napastnika, broniąc siebie i swoich najbliższych. Ale broniąc się przed złodziejem samochodu, jesteśmy już mniej zdecydowani – to najważniejszy wniosek z sondażu.

– 64 proc. respondentów uważa, że powinni mieć prawo bronić siebie w dowolny sposób, nie patrząc na to, że mogą zranić, lub nawet zabić napastnika. 65 proc. rości sobie takie prawo w przypadku ataku na rodzinę – pisze gazeta.

Ale kiedy napastnik tylko wejdzie do ogrodu bez pozwolenia lub będzie usiłował ukraść nasz samochód, jesteśmy zdecydowani potraktować go znacznie łagodniej, z poszanowaniem dla jego zdrowia – czytamy.

Dziennik nie zapytał o kwestię posiadania broni. Czy powinna być powszechnie dostępna dla uczciwych ludzi, którzy chcą bronić siebie i swojej własności? To pytanie dla naszych Internautów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group