Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6455
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zabawa ze strażakami idealna na upał

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 26 czerwca 2016, 9:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 czerwca 2016, 7:08
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórzanie, którzy nie zdecydowali się wczoraj (25.06) spędzić czasu na polanie przy zbiegu ulic Sobieskiego i Al. Jana Pawła II mają czego żałować. III edycja turnieju piłki wodnej była okazją, żeby poznać ciekawą dyscyplinę i ochłodzić się podczas upału.

Od godz. 10.00 na „błoniach pod Grzybkiem” strażacy z powiatu jeleniogórskiego, a także goście z Wielkopolski i Niemiec rywalizowali o puchar Prezydenta Jeleniej Góry.

Turniej piłki wodnej to nie tylko dobra zabawa, ale i szkolenie umiejętności. - Możemy doskonalić operowanie prądem wody, co przyda nam się podczas prawdziwych akcji – powiedział Piotr Słabicki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżowie Sudeckim. - Piłka jest bardzo lekka, a ciśnienie wody bardzo duże, więc musimy operować prądem wody tak, aby ją podbić, ukierunkować w dane miejsce, najlepiej do bramki przeciwników – dodał strażak.

W zawodach wzięły udział ekipy z Jeleniej Góry, okolicznych gmin, a także zaprzyjaźnieni strażacy z Wielkopolski oraz Reichenbach (Niemcy). - Pogoda dopisuje, jest bardzo ciepło. Na pewno nikt nie wyjdzie stąd suchy – podkreślił Grzegorz Liebersbach z OSP Wiejska.

Imprezę zorganizowali: Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze i Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Bil Naden 26-06-2016 11:03
W Kowarach takie coś nie do pomyślenia bo woda u nas masakrycznie droga...
~lok 26-06-2016 11:49
Jak widać na zdjęciach cała Jelenia Góra przybyła na błonia dopingować strażaków.Organizatorzy osiągnęli szczyt samozadowolenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group