Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7528
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabawa na poważnie: pędem do śmierci

Czwartek, 3 stycznia 2008, 9:34
Aktualizacja: 9:36
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zabawa na poważnie: pędem do śmierci
Fot. Archiwum
Naciskają gaz do dechy a swoje wyczyny filmują telefonami komórkowymi. Później chwalą się zamieszczając filmiki na serwisie internetowym YouTube. Ściga ich policja, najczęściej bezskutecznie.

Cel: rozpędzenie auta do prędkości maksymalnej w kilkadziesiąt sekund. Karkołomne pokonanie długich dystansów. Popis brawury. Skutek: częste wypadk kończące się śmiercią młodych ludzi, którzy biorą udział w tych bezsensownych wyścigach.

Pisze o tym Polska Gazeta Wrocławska w czwartkowym wydaniu informując o kilku porażających przykładach młodych i bezmyślnych kierowców. Piętnastolatkowie gnali autostradą z Legnicy do Wrocławia z prędkością 230 km na godzinę.

– Mogliby szybciej, gdyby nie ulewny deszcz i lis na drodze – podkreśla gazeta. Wrocławianie ścigają się na motocyklach na obwodnicy bielańskiej, a jeleniogórzanie – na odcinku al. Jana Pawła II na osiedlu Zabobrze. Często takie wyczyny kończą się tragicznie. W lipcu w lubuskiem podczas takich wyścigów zginęła jedna osoba – przypomina PGWr.

Ale wojnę młodocianym piratom, którzy mogą doprowadzić do tragedii na drogach i zabić niewinnych ludzi, wydała policja. Są pierwsze zatrzymania, bo funkcjonariusze pilnie śledzą Internet i namierzają autorów filmów, amatorów nocnych ustawek.

Stało się tak już w Wałbrzychu i Legnicy. Tam piraci odpowiedzą przed sądem za stworzenie niebezpieczeństwa i groźby katastrofy w ruchu drogowym. Grozi im kara do ośmiu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1162
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group