Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2576
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Za zimowe niedbalstwo – mandaty lub sąd

Sobota, 9 stycznia 2010, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Za zimowe niedbalstwo – mandaty lub sąd
Fot. TEJO
Obfite opady śniegu spowodowały, że na dachach i chodnikach zalega śnieg, a z budynków zwisają sople lodu. Warto więc przypomnieć właścicielom i zarządcom budynków, że jednym z ich obowiązków jest odśnieżanie posesji i utrzymanie ich w należytym stanie. Jeśli tego nie uczynią, mogą zostać ukarani mandatami lub trafić przed sąd grodzki.

Już w grudniu minionego roku straż miejska zorganizowała kilka spotkań z właścicielami nieruchomości wielkopowierzchniowych oraz zarządcami budynków m.in. z ZGL-ami oraz spółdzielniami mieszkaniowymi, by przypomnieć im o tych obowiązkach. Po ostatnich opadach śniegu te działania na bieżąco są powtarzane

Obowiązkiem właściciela nieruchomości, zgodnie z regulaminem miasta, jest dbanie o ład i porządek wokół swojej nieruchomości. Jeśli na jego budynku jest zwisający śnieg czy sople lodu lub też śnieg leży na chodniku właściciel jest zobowiązany do jego usunięcia. W przypadku chodnika, właściciel ma obowiązek jego odśnieżania na całej długości nie tylko nieruchomości, ale również ogrodzenia – mówi Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

W ostatnich dniach opady śniegu się nasilają i funkcjonariusze straży miejskiej już obeszli wiele nieruchomości, spotkali się z ich właścicielami czy zarządcami i informowali ich o obowiązku odśnieżania dachów i chodników. – Apel kierujemy do wszystkich mieszkańców, którzy zauważą zwisający śnieg czy sople lodu, by zgłaszali to telefonicznie dzwoniąc na numer 75 75 25162 lub przychodzili do nas osobiście na ulicę Armii Krajowej 19.

Tymczasem strażnicy zapowiadają kontynuację już rozpoczętych, wzmożonych kontroli chodników i dachów. Do kierujących i pieszych apelują też by nie przechodzili i nie zostawiali aut w miejscach, gdzie wiszą śnieg czy sople lodu.

– Zwisy śnieżne i lodowe są poważnym niebezpieczeństwem dla życia i zdrowia ludzi, mogą też uszkodzić zaparkowane pojazdy. Właściciel lub zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania, musi liczyć się z wysokimi mandatami karnymi lub sprawą skierowaną przeciwko niemu do sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1166
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group