Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 5830
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Za wąskie "koperty" dla inwalidów. Nie żart, a rzeczywistość

Niedziela, 21 sierpnia 2011, 7:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 7:26
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Za wąskie "koperty" dla inwalidów. Nie żart, a rzeczywistość
Fot. Archiwum
Miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych przy ul. Kiepury 18 i 25 w Jeleniej Górze do niedawna były za wąskie o 20 cm. Tymczasem zostały jeszcze zwężone do tego stopnia, że otwarcie z nich drzwi auta jest niemożliwe. Drogowcy twierdzą, że stało się tak na prośbę wspólnoty mieszkaniowej, która przekonuje, że w pobliżu nie ma niepełnosprawnych.

Zmiany oznakowania miejsc dla niepełnosprawnych wprowadzono tu kilka dni temu. Z pięciu niemal pełnowymiarowych kopert, które miały po około 3,4 m (zgodnie z prawem powinny mieć 3,6m), zrobiono trzy miejsca zupełnie niedostosowane potrzeb niepełnosprawnych.

Takim sposobem miejsca do parkowania samochodów dla osób niepełnosprawnych niby są, ale w rzeczywistości ich nie ma. Trzy koperty, które przy blokach pozostawiono, zawężono bowiem do szerokości około 2,4. W ten sposób auto na kopercie ledwo się mieści i kiedy ktoś zaparkuje obok, niepełnoprawny z pojazdu nie wysiądzie. Co więcej, podczas przemalowywania kopert zmazano piktogram osoby niepełnosprawnej, przez co nie wiadomo, dla kogo koperty są przeznaczone.

– Przy krawężniku nie ma możliwości wjazdu, żeby nie zaczepić o brzeg. A jeśli ktoś obok stanie przy samej linii, parkujący na kopercie nie otworzy drzwi – mówi jeden z mieszkańców.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, który zlecił zwężenie kopert rozkłada ręce i twierdzi, że jest między młotem, a kowadłem. – Zmiany wprowadziliśmy na wyraźną prośbę wspólnoty mieszkaniowej z tych budynków, które twierdzą, że brakuje miejsc postojowych dla zdrowych kierowców, a dotychczasowe miejsca nie były wykorzystywane, bo w okolicy nie ma niepełnosprawnych – usłyszeliśmy od dyrekcji MZDiM.

– Po co tworzyć fikcję i miejsca dla niepełnosprawnych, które w rzeczywistości niepełnosprawnym nie służą? Cała historia przypomina fragment filmu „Miś” Stanisława Barei. Jest tylko drobna różnica – nam do śmiechu nie jest– mówią niepełnosprawni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group