Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 7807
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Za rok pierwsze starcie miast partnerskich

Czwartek, 26 marca 2009, 9:03
Aktualizacja: 17:55
Autor: ahawer
JELENIA GÓRA: Za rok pierwsze starcie miast partnerskich
Fot. organizator
W dniu 24.03.2009 w sali konferencyjnej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze, odbyło się spotkanie, poprzedzające organizację XV Sportowych Igrzysk Młodzieży Miast Partnerskich w Jeleniej Górze w czerwcu 2010r.

W naradzie uczestniczyły delegacje z Bautzen, Jablonca oraz Jeleniej Góry. Przedstawiciele poszczególnych miast, otrzymali od organizatora projekt dotyczący organizacji Igrzysk w Jeleniej Górze z podziałem na poszczególne dyscypliny i rocznik obowiązujący w czerwcu 2010r. Zaproponowanymi przez Jelenią Górę dyscyplinami w przyszłym roku będą ; koszykówka dziewcząt, piłka siatkowa chłopców, piłka nożna chłopców i piłka ręczna dziewcząt rocznik1994.
Przedstawicielom delegacji z Bautzen i Jablonca, została pokazana hala sportowa przy ul.Złotniczej, gdzie planowane są rozgrywki w piłkę ręczna oraz stadion przy obiekcie, na którym będą rozgrywane spotkania w piłkę nożną.

Po raz pierwszy Sportowe Igrzyska Młodzieży Miast Partnerskich odbyły się w 1994r w Bautzen Od tego czasu zmagania sportowe, odbywają się regularnie co roku ( z wyjątkiem 2 lat). W roli gospodarza zmieniają się miasta; Bautzen, Jelenia Góra, Heidelberg i Jablonec nad Nisou. Współzawodnictwo odbywa się w czterech dyscyplinach wybranych przez gospodarza i organizatora Igrzysk w danym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group