Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 8746
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Za rok nowe przedszkole w Janowicach Wielkich

Niedziela, 8 listopada 2020, 8:07
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Za rok nowe przedszkole w Janowicach Wielkich
Fot. UG Janowice Wielkie
Kilka dni temu wójt Janowic Wielkich Kamil Kowalski podpisał umowę z wykonawcą budowy przedszkola w tej miejscowości. Placówka ma być gotowa pod koniec listopada przyszłego roku.

Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm: Nirman sp. z o. o. oraz Zakład Usług Ogólnobudowlanych Roman Krawiecki. Koszt to 3 mln 750 tys. zł z czego 2 mln 680 tys. zł Gmina pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, za pośrednictwem ZIT Aglomeracji Jeleniogórskiej. Pozostała część kwoty to środki z budżetu gminy.

W przyszłym tygodniu nastąpi przekazanie placu budowy, następnie sporządzony zostanie szczegółowy harmonogram prac. W budynku, który powstanie na działce gminnej przy Alei Wojska Polskiego będzie pięć sal dydaktycznych oraz zaplecze do podgrzewania posiłków.

Bardzo się cieszę, że w końcu rusza budowa nowego przedszkola - mówi wójt Kamil Kowalski. - Mam nadzieję, że za rok będziemy świętować otwarcie kolorowej placówki przyjaznej dzieciom i ich rodzicom, spełniającej wszelkie normy i standardy. W dniu dzisiejszym pragnę uprzedzić mieszkańców Janowic Wielkich, że w związku z budową mogą wystąpić pewne utrudnienia w życiu codziennym na terenie gminy, a zwłaszcza w obrębie ul. Wojska Polskiego, gdzie będzie poruszał się ciężki sprzęt. Uważajmy na siebie i bądźmy wyrozumiali - apeluje wójt.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
1
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
20%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group