Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 7239
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Za przepłacone inwestycje obniżka pensji dla prezydenta Jeleniej Góry?

Sobota, 21 sierpnia 2021, 14:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Za przepłacone inwestycje obniżka pensji dla prezydenta Jeleniej Góry?
Fot. Przemek Kaczałko
Znacznie większe koszty inwestycji drogowych, niż planowano to jedna z przesłanek, według których prezydent Jeleniej Góry nie zasługuje na obecną wysokość pensji. Taka opinię wyrazili radni klubu PiS.

Na konferencji prasowej Józef Rypiński, Paweł Piotrowicz i Mariusz Gierus przypominali, że remont alei Wojska Polskiego miał kosztować znacznie mniej, niż w rzeczywistości. Według założeń Urzędu Miasta pierwszy etap remontu miał kosztować 4,9 mln zł, a kosztował ok. 12,5 mln zł. Przy przetargu na drugi etap zakładano kwotę 6,3 mln zł, a ostatnio prezydent poinformował, że zawnioskuje do radnych o "dorzucenie" brakujących środków, gdyż postanowił wybrać ofertę za niemal 8 mln zł. W sumie 1500 metrów drogi ma kosztować jeleniogórski budżet ponad 20 mln zł.

Józef Rypiński przypominał, że w pierwszym postępowaniu na II etap remontu Wojska Polskiego, jeden z wykonawców proponował realizację zadania za 6,9 mln zł - wówczas prezydent unieważnił przetarg. Za trzecim podejściem, najniższa cena wyniosła ponad 7,9 mln zł, więc o milion złotych drożej, niż można było to zrobić jeszcze kilka miesięcy temu.

Można powiedzieć - nic się nie stało. My chcemy zwrócić uwagę, że to wynik błędów w Urzędzie w zakresie organizacji i planowania, a to uderza w mieszkańców - powiedział Józef Rypiński.
Mieszkańcy często nie mają wiedzy, jak takie decyzje są podejmowane. Aleja Wojska Polskiego jest papierkiem lakmusowym inwestycji drogowych w Jeleniej Górze. W dobie sesji zdalnych, kiedy dyskusje są ograniczone, a radni głosują jak prezydent powie - my możemy podnosić takie kwestie za pomocą mediów, ale też symbolicznie składamy wniosek do przewodniczącego Rady Miejskiej o ustalenie wynagrodzenia prezydenta - dodał Mariusz Gierus, który wniosek nazywa światłem ostrzegawczym dla prezydenta.

Zgodnie z propozycją radnych klubu PiS, prezydent miałby mieć ok. 3800 zł podstawy (do tego dochodzą różne dodatki).

Twoja reakcja na artykuł?

54
48%
Cieszy
38
34%
Hahaha
2
2%
Nudzi
1
1%
Smuci
8
7%
Złości
9
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (131) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group